• In English
 • Відбулося перше засідання Ради з питань культурно-мистецької освіти Мінкультури
  опубліковано 16 листопада 2016 року о 09:37

  У Міністерстві культури України відбулося перше засідання Ради з питань культурно-мистецької освіти.

  Під час свого виступу Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко зазначила, що при формуванні складу Ради Мінкультури керувалося передусім принципами професіоналізму та активної професійної позиції учасників, розуміння ними основних проблемних питань розвитку культурно-мистецької освіти та спроможністю­ виробляти дієві механізми щодо їх вирішення.

  Так, до складу Ради увійшли представники всіх ланок культурно-мистецької освіти: початкової, профільної, професійної та вищої, а також представник Національної академії мистецтв та працівники профільного відділу Міністерства. Такий підхід до утворення Ради обумовлений необхідністю розгляду питань функціонування культурно-мистецької освіти як цілісної системи та забезпечення взаємодії її різних структурних елементів.

  «Ми б хотіли почути від цієї Ради не лише критику або проблеми, які ми всі дуже добре знаємо, адже вони весь час озвучуються. Ми очікуємо від вас конкретних професійних напрацювань. Тому хотілось би, щоб ми спільно з вами артикулювали механізми і конкретні дії: що ми можемо зробити, щоб поліпшити ситуацію в законодавчому, фінансовому, регуляторному плані. І розпочати цю роботу потрібно вже зараз, щоб наступного навчального року, коли розпочнеться вступна кампанія, ми мали ті законодавчі зміни, які поліпшать ситуацію в культурно-мистецькій освіті. Іншими словами – у цієї Ради велика сфера відповідальності», - сказала Світлана Фоменко.

  Відповідно до визначеного порядку денного під час засідання Ради було обрано її голову та заступників, які представлятимуть її та вироблені нею пропозиції перед Міністерством та у взаємовідносинах з іншими державними органами, організаціями, установами та закладами, а також будуть координувати діяльність учасників Ради з метою виконання Програми діяльності Ради.

  «Рада з питань культурно-мистецької освіти є консультативно-дорадчим органом Мінкультури, і як свідчить практика діяльності на таких радах, як правило, вони є флагманськими. Фахові рішення при обговоренні цих рад пропонуються Міністру для винесення  їх  вже на політичний рівень. Я очікую, що ті напрацювання, які будуть зроблені нашою Радою, теж відразу виходитимуть на рівень політичного прийняття і будуть втілюватися в життя. А наша праця з вами стане ефективною, забезпечуючи реалізацією тих ідей, які будуть тут запропоновані», - додала Світлана Фоменко.

  Головою Ради з питань культурно-мистецької освіти більшістю голосів було обрано ректора Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого Ігоря Безгіна, заступниками голови - директора Державної художньої середньої школи імені Т.Г.Шевченка Олену Авраменко та заступника директора з наукової роботи Інституту культурології НАМ України Сергія Волкова.

  Окрім того, під час засідання розглядалась та обговорювалась Програма діяльності Ради з питань культурно-мистецької освіти Міністерства культури України на 2017 рік, в якій визначені пріоритетні напрямки роботи Ради у наступному році,  а також її завдання  та шляхи розв’язання проблем галузі.

   Серед основних завдань, передбачених Програмою, є здійснення заходів щодо вдосконалення  всіх ланок культурно-мистецької  освіти – вищої, професійної культурно-мистецької освіти, початкової та профільної мистецької освіти.

   З  метою ефективної реалізації схваленої Програми діяльності Ради на 2017 рік під час  засідання було вирішено  створити постійні  робочі групи, які представляють окремі сектори культурно-мистецької освіти.