• In English
 • МВФ оприлюднив текст меморандуму після другого перегляду програми, - Мінфін
  опубліковано 04 жовтня 2016 року о 11:26

  Меморандум МВФ дозволить продовжувати подальшу співпрацю в рамках програми МВФ Механізм розширеного фінансування (EFF). 

  Новий Меморандум є результатом виконання Україною узгодженої з МВФ програми реформ та другого перегляду програми. Після перегляду Україною були підписані Лист про наміри до Міжнародного валютного фонду та Меморандум про економічну та фінансову політику. Зазначені документи містять виклад політики та стратегії, які планує дотримуватись Україна протягом періоду дії програми EFF у 2015-2018 роках, а також конкретні кроки, необхідні для проходження третього перегляду програми та отримання четвертого траншу.

  Виконання положень нового Меморандуму дасть змогу до кінця 2016 року залучити додатково $1,3 млрд фінансової підтримки від МВФ, які підуть до резервів Національного банку України, що посилить національну валюту та допоможе створити стабільний і прогнозований інвестиційний клімат.

  Рішення про успішний другий перегляд програми та надання третього траншу в $1 млрд було прийнято на засіданні Ради Директорів МВФ 14 вересня. Отримання даного траншу дало можливість залучити $1 млрд кредитних гарантій від США та змогу одержати €600 млн макрофінансової підтримки від ЄС та інше фінансування від наших міжнародних партнерів.

  Програма Механізму розширеного фінансування націлена на посилення економічного зростання країни України. По завершенню програми в Україні мають бути створені створити умови для самодостатнього розвитку.

  Ознайомитись з текстом документу можна за посиланням.