• In English
 • Україна і Туреччина домовилися про розширення співпраці в аграрній сфері
  опубліковано 29 вересня 2016 року о 12:20

  Домовленості між Україною та Турецькою Республікою в аграрній сфері мають підтримувати двосторонні торговельно-економічні зв’язки та сприяти більш активному залученню українських та турецьких компаній до спільних проектів. На цьому наголосила заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час третього засідання українсько-турецької робочої групи з питань сільського господарства, яке відбулося 27 вересня у Києві.

  «Україна зацікавлена в експорті рослинної олії, у тому числі соняшникової, м’ясо-молочної продукції, яєць птиці, риби та меду, хутросировини, зернових злаків, тютюну та виробів з нього. Також зацікавлена в адаптації та торгівлі новими сортами насіння, зокрема олійних культур, соняшнику до Туреччини», - повідомила Ольга Трофімцева.

  Сторони домовилися про двосторонні консультації на рівні профільних фахівців щодо можливості розширення обсягів торгівлі, зважаючи на великий експортно-імпортний потенціал країн-партнерів саме в аграрній та переробній галузях.

  Великий потенціал має співробітництво Туреччини та України у галузі рибного господарства та аквакультури. У цій галузі було домовлено про більше активну співпрацю обох країн у рамках Генеральної комісії з рибного господарства у Середземному морі (GFCM) та Комісії з рибальства та аквакультури у регіоні Центральної Азії та Кавказу (САСFish).

  Окрім того, серед пріоритетних тем двосторонньої співпраці в цій галузі були відзначені органічне виробництво та розвиток зрошення. Було домовлено проводити почергово спеціалізовані тренінги та здійснювати спільні заходи, необхідні для запобігання проникнення карантинних шкідливих організмів з території однієї держави на територію іншої.

  Турецька сторона виявила велику зацікавленість у співпраці з інститутами Національної академії аграрних наук України за різними напрямками. Також запропонувала зустріч науковців двох країн за окремими фаховими та науковими спрямуваннями до кінця року.

  Окрім того, турецьку делегацію зацікавили конкретні пропозиції щодо співпраці від ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація», які будуть опрацьовані у робочому порядку найближчим часом.

  У рамках зустрічі були обговорені можливості забезпечення платформи для більш активних контактів турецького та українського бізнесу як в галузі торгівлі, так і в галузі інвестицій шляхом організації до кінця цього року турецько-українського аграрного бізнес-форуму в Києві.