• In English
 • Енергоатом та корейська KHNP підписали Меморандум про взаєморозуміння в галузі атомної енергетики
  опубліковано 31 серпня 2016 року о 12:24

  НАЕК «Енергоатом» та корейська компанія Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) 31 серпня, в Києві, підписали Меморандум про взаєморозуміння з метою розширення взаємодії в ядерно-енергетичній галузі, яке сприятиме інтересам забезпечення стійкого соціально-економічного розвитку України та Республіки Корея.

  Основними напрямами співробітництва стануть питання добудови енергоблоків № 3 і № 4 Хмельницької АЕС та реалізації проекту «Енергетичний міст Україна – Європейський Союз».

  Меморандум про взаєморозуміння підписали президент Енергоатома Юрій Недашковський та президент і головний виконавчий директор KHNP доктор Сок Чо.

  «НАЕК «Енергоатом» вітає початок співпраці з провідною світовою Компанією - Korea Hydro & Nuclear Power. Ми переконані, що наша спільна робота дасть додатковий імпульс  для розвитку вітчизняних технологій в атомній енергетиці», – сказав президент Енергоатома Юрій Недашковський.

  З метою організації виконання Меморандуму під час зустрічі була досягнута домовленість про формування Керівного комітету, до складу якого увійдуть два співголови (по одному представнику від кожної сторони) і члени комітету. Члени Керівного комітету будуть координувати всі питання співпраці в рамках даного меморандуму, а також розробляти на підставі цієї співпраці відповідні комерційні угоди (або ряд угод).

  «Я твердо переконаний, що проект добудови енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької АЕС буде успішно завершений, якщо НАЕК Енергоатом і KHNP працюватимуть спільно на спільну мету, враховуючи, що обидві компанії накопичили багатий досвід і знання за період будівництва та експлуатації атомних електростанцій протягом останніх 40 років», – підкреслив президент і головний виконавчий директор KHNP доктор Сок Чо.

  У Меморандумі зазначено, що Україна і Республіка Корея є країнами-членами Міжнародного агентства з атомної енергії (MAГАТЕ) i учасниками Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, які сумлінно дотримуються своїх зобов’язань щодо нерозповсюдження ядерної зброї. Партнери вважають, що їхня співпраця в області мирного використання ядерної енергії сприятиме стабільному соціально-економічному розвитку України і Республіки Корея.

  Довідково

  Korea Hydro & Nuclear Power Co., Ltd. (KHNP) є найбільшою електроенергетичною компанією, яка виробляє близько 32% від сумарного виробництва електроенергії в Південній Кореї.  Головний офіс компанії розташований в місті Кенджу. KHNP є власником і експлуатуючою організацією 24 енергоблоків АЕС сумарною встановленою потужністю 21716 МВт. Крім того, KHNP має 6 атомних енергоблоків на стадії будівництва, і планує побудувати додаткові 4 одиниці в Кореї.

  Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» є оператором чотирьох діючих атомних електростанцій України (Запорізької, Рівненської, Южно-Української та Хмельницької). На 4-х українських АЕС експлуатується 15 атомних енергоблоків, з яких 13 типу ВВЕР-1000 і два – ВВЕР-440, загальною встановленою потужністю 13 тис. 835 МВт.  На стадії добудови в НАЕК «Енергоатом» знаходяться два енергоблоки ХАЕС сумарною потужністю 2000 МВт.