До кінця року планується створити 25 тисяч додаткових місць у дитсадках,- Лілія Гриневич

опубліковано 18 серпня 2016 року о 16:36

За оперативними даними регіональних органів управління освітою, на 1 серпня 2016 р. по Україні створено 10, 5 тис. додаткових місць для дітей дошкільного віку, до кінця 2016 року планується збільшити цей показник до 25 тис. Про це повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час педагогічної конференції, присвяченої підготовці до нового навчального року, 18 серпня 2016 року.

За кількістю створених місць у дошкільних навчальних закладах лідирують місто Київ та Львівська область, де створено 1272 та 1260 додаткових місць відповідно.

Разом з тим Лілія Гриневич наголосила, що у великих містах потреба в додаткових місцях одна із найгостріших, особливо для дітей дворічного віку.

На сьогодні лише 74 % дітей віком від 3 до 5 років охоплені дошкільною освітою. Найкраща ситуація у Хмельницькій, Черкаській і Сумській областях – 93 %, найгірша - в Івано-Франківський області (59 %) та на Одещині (69,4 %)».

«Міністерством розроблений проект змін до Закону «Про дошкільну освіту», що розширить палітру форм власності дошкільних навчальних закладів і допоможе диверсифікувати мережу садочків», -  повідомила Лілія Гриневич.

В цьому році оновлено санітарний регламент, який сприятиме розвитку мережі приватних і корпоративних дитсадків.

«Місцеві органи влади повинні звернути увагу на ті можливості, які з’явилися в них для створення  дієвих механізмів для розвинення мережі закладів дошкільної освіти різних форм власності», - наголосив Перший віце-прем`єр-міністр України Степан Кубів.

 

Довідково

Збільшення місць у дошкільних навчальних закладах відбувається як за рахунок створення додаткових місць у функціонуючих дошкільних навчальних закладах, так і за рахунок введення в експлуатацію новобудов і відновлення діяльності закладів, що використовуються не за призначенням.

Загалом у цьому році в Україні побудовано 5 нових дошкільних навчальних закладів: по 1 ДНЗ – у Волинській, Івано-Франківській, Полтавській, Сумській областях та у місті Києві.