• In English
 • У Києві відбулося друге засідання Комітету асоціації між Україною та ЄС
  опубліковано 06 липня 2016 року о 17:15

  5-6 липня 2016 р. в Клубі Кабінету Міністрів України відбулося друге засідання Комітету асоціації між Україною та ЄС. Українську делегацію на засіданні очолила заступник Міністра Кабінету Міністрів України – директор Урядового офісу з питань європейської інтеграції Наталія Гнидюк, делегацію Європейського Союзу – Керуючий директор Європейської служби зовнішньої дії з питань Європи та Центральної Азії Томас Мейр-Хартінг. З вітальним словом на відкритті засідання виступила Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  У рамках засідання Комітету асоціації обговорено широкий комплекс питань політичного, економічного та секторального співробітництва. Здійснено оцінку виконання Угоди про асоціацію та розглянуто інструменти моніторингу її виконання та шляхи вдосконалення взаємодії Сторін у цьому контексті.

  Сторони висловити задоволення активним політичним діалогом та якісним поглибленням  двосторонніх відносин між Україною та ЄС. Сторону ЄС було поінформовано про результати проведення конституційної реформи та зусилля, які докладаються Українською Стороною у сфері боротьби з корупцією. Було підтверджено, що питання децентралізації залишаються важливим пріоритетом політики Уряду України, та повідомлено про подальші кроки Української Сторони у цій сфері. Відбувся детальний обмін думками щодо розвитку ситуації на Сході України.

  У частині обговорення співробітництва у сфері юстиції, свободи та безпеки Українська Сторона підтвердила налаштованість продовжувати тісну співпрацю з експертами Ради Європи, Венеціанської комісії Ради Європи та ОБСЄ у процесі реалізації суспільно-політичних реформ. Сторони обговорили прогрес в проведенні судової реформи, стан та результати реалізації правоохоронної реформи, пріоритети реформування Генеральної прокуратури України, а також діяльність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Сторони привітали підписання 27 червня 2016 р. Угоди про співробітництво між Україною та Європейською організацією з питань юстиції (Євроюстом).

  Окрема увага була приділена проведенню структурних економічних реформ в Україні, спрямованих на покращення інвестиційного та ділового клімату, стабілізації економічно-соціальної ситуації в Україні, підвищення добробуту громадян.

  Під час обговорення питань секторального співробітництва увага Сторін була приділена питанням енергетики та транспорту, охороні навколишнього середовища та морській політиці, сільському господарству та розвитку сільських територій, міжлюдським контактам та соціальній політиці, регіональному розвитку та цивільному захисту.

  В ході засідання відбувся огляд Європейської політики сусідства та порушено питання  необхідності розширення співробітництва між Україною та ЄС у сфері стратегічних комунікацій.

  Сторони висловили задоволення конструктивним підходом до питань, що розглядалися у ході спільного засідання.