• In English
 • Ігор Жданов: "Україна підписала конвенцію Ради Європи про безпеку під час футбольних матчів та інших спортивних заходів"
  опубліковано 04 липня 2016 року о 10:39

  Міністр молоді та спорту Ігор Жданов від імені України підписав Конвенцію Ради Європи про комплексний підхід до питань безпеки, охорони та послуг під час футбольних матчів та інших спортивних заходів.

  Церемонія підписання Конвенції пройшла 3 липня у Парижі на стадіоні «Стад де Франс» за участю керівників Ради Європи, УЄФА, уряду Франції та міністрів країн-підписантів. До Конвенції також приєдналися ще 13 європейських держав. Зокрема, Болгарія, Греція, Грузія, Литва, Нідерланди, Португалія, Франція та інші.

  За словами Ігоря Жданова, дія Конвенції зосереджена на трьох основних напрямках: порядок, охорона та безпека. Вона також спрямована на сприяння гостинності та забезпечення безпеки глядачів всередині і зовні стадіонів, покращення діалогу між поліцією, місцевими органами влади, футбольними клубами та вболівальниками.

  «Ця угода є важливим кроком поступу у контексті підвищення міжнародного співробітництва, необхідного для прийняття футбольних матчів та інших спортивних заходів в безпечних та приємних для прихильників умовах», - заявив у свою чергу присутній на церемонії генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд.

  Конвенцією передбачається посилення міжнародного поліцейського співробітництва, впровадження більш ефективних заходів для запобігання і покарання за хуліганство, як під час футбольних матчів, так і інших спортивних подій.

  «Йдеться, зокрема, про дотримання заборони на використання піротехніки під час матчів, унеможливлення расистських, ксенофобських та дискримінаційних проявів на стадіонах», - наголосив Ігор Жданов.

  Міністр відзначив, що підписання Конвенції – це дуже важливий крок України, який підвищує наш міжнародний престиж.

  «Ми приєднуємося до переліку цивілізованих європейських держав, які прагнуть проводити спортивні події за принципами fair play. Щоб футбольні матчі дарували людям справжнє свято та проходили у мирній, гостинній, дружній атмосфері», - підкреслив Ігор Жданов.