• In English
 • Павло Розенко: Україна стане повністю енергонезалежною державою, незважаючи на спротив антиукраїнського газового лобі
  опубліковано 01 червня 2016 року о 12:17

  Україна протягом двох-трьох років може стати повністю енергонезалежною державою. Про це в інтерв’ю «Цензор.НЕТ» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

  «Наша національна ідея повинна полягати у тому, щоб стати повністю енергонезалежною державою за 2-3 роки. Припинити переказувати окупантам мільярди бюджетних коштів. А для цього нам треба дві прості речі: збільшити обсяги власного видобутку газу, і всім – підприємствам, установам, організаціям та й людям – різко скоротити його споживання. У тому числі, переходячи на інші типи енергоносіїв», - сказав він.

  Павло Розенко зауважив, що деякі політики, які намагаються позиціонуватися як патріоти, «після фрази про те, що треба відмовлятися від російського газу, просто впали в істерику, почали говорити, що ми цього зробити не можемо і різко критикувати та пересмикувати мої слова». «Ось, ціна їхнього справжнього патріотизму», - наголосив він.

  «А на вищому політичному рівні до цього підключилося потужне газове лобі, яке вибудувало свій бізнес, а потім і політичну кар'єру, на газовій трубі. Я говорю про конкретних народних депутатів та політикум у цілому, які за час Незалежності стали газовими королями й королевами, сидячи на мільярдних потоках від російського газу. А представники "Окупаційного блоку" взагалі ледь не почали процедуру моєї відставки під якимись надуманими підставами. У цьому протистоянні треба розуміти одне: різке скорочення споживання газу і відмова від російського газу – для них це шок, втрата власного бізнесу, втрата власних статків. Ось, за що вони реально переживають і печуться, а не за долі простих людей», - підкреслив Павло Розенко.

  Віце-прем’єр-міністр зазначив, що для таких країн, як Німеччина, Польща, Словаччина, Литва, Латвія, Естонія та багатьох інших ідея поступової відмови від газу стала вже національною ідеєю. «То чому не може ця ідея об'єднати і Україну? І ми повинні це обговорювати всерйоз. А не лякати людей нібито "переходом на опалення дровами й кізяками", як зробили ці проплачені "Газпромом" політикани», - сказав він, додавши, що газозаміщення – це не крок назад до "буржуйок", а крок уперед, до передових технологій.