• In English
 • Асамблея ООН з навколишнього середовища прийняла резолюцію "Захист довкілля в районах, вражених збройними конфліктами"
  опубліковано 30 травня 2016 року о 11:16

  27 травня 2016 року Асамблея ООН з навколишнього середовища одностайно ухвалила резолюцію «Захист довкілля в районах, вражених збройними конфліктами».

  До резолюції,  прийняття якої було ініційовано делегацією України, як  співавтори приєдналися ЄС, Канада, Ліван, Норвегія, ДРК, Ірак, Південний Судан та Йорданія.

  Резолюція  окреслює коло актуальних завдань у сфері захисту довкілля в умовах конфліктів та  позитивно відзначає діяльність Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП).

  Цей документ є першою резолюцією за останні 20 років, який привертає увагу до проблеми захисту довкілля в зонах збройних конфліктів.

  В рамках реалізації документу  ЮНЕП надаватиме посилену допомогу країнам, які постраждали у результаті збройних конфліктів, зокрема шляхом проведення постконфліктних оцінок довкілля та його відновлення.

  Також разом з ЮНЕСКО ЮНЕП співпрацюватиме у напрямку захисту природних об’єктів Світової спадщини та  взаємодіятиме з Комісією ООН з міжнародного права.

  Крім того, в резолюції окремо наголошується на важливості  імплементації існуючих міжнародних договорів у відповідній сфері.