• In English
 • Арсеній Яценюк: Північний потік-2 повинен бути заблокований. Україна є і залишається надійним транзитером
  опубліковано 16 лютого 2016 року о 19:11

  «Північний потік-2 повинен бути заблокований. Це загроза національній і енергетичній безпеці України і низки країн-членів Європейського Союзу. Ми залишимося надійним транзитером і певні, що наші європейські партнери готові підтримувати Україну і насправді європейські принципи енергетичної незалежності», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 16 лютого, у Парламенті під час звіту Уряду про роботу за рік.

  Арсеній Яценюк назвав будівництво другої лінії Північного потоку «одним із найбільших ризиків».

  «Російська мета полягає в наступному – здати на металобрухт українську газотранспортну систему, обійти Україну, позбавити Україну, Словаччину і Польщу мільярдних доходів від транзиту газу і фактично створити ще одну монополію на енергетичному ринку Європейського Союзу», - наголосив Глава Уряду.

  Глава Уряду нагадав, що публічно звернувся до європейських партнерів з тим, щоби проект Північний потік-2 був заблокований.

  Низка країн-членів ЄС вже виступили з жорсткою критикою будівництва Північного потоку-2, нагадав він. Європейська комісія почала розглядати питання щодо доцільності цього будівництва.

  «Північний потік-2 повинен бути заблокований. Це загроза національній і енергетичній безпеці України і низки країн-членів Європейського Союзу», - наголосив Арсеній Яценюк.

  Українська газотранспортна система, підкреслив Глава Уряду, є модернізованою і може отримати інвесторів від західних партнерів: «Це найкоротший і найдешевший шлях транспортування газу до країн-членів Європейського Союзу. І ми довели протягом останніх років, що Україна є надійним транзитером. Ми залишимося надійним транзитером і певні, що наші європейські партнери готові підтримувати Україну і насправді європейські принципи енергетичної незалежності».