• In English
 • Арсеній Яценюк: Друге півріччя 2015-го продемонструвало позитивну динаміку росту ВВП. Зростання у четвертому кварталі - 1,5%
  опубліковано 16 лютого 2016 року о 17:45

  Уряду вдалося скоротити дефіцит публічних фінансів в п’ять разів, а четвертому кварталі зростання внутрішнього валового продукту становило 1,5%. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 16 лютого, у Парламенті під час звіту Уряду про роботу за рік.

  «Ми знаходилися і знаходимося в надзвичайно складних економічних умовах. Країна втратила п’яту частину економічного потенціалу внаслідок анексії Криму, захоплення Донецька і Луганська. Війна витягує з України мільярдні кошти, війна відлякує інвесторів. Тому ми в поточній ситуації зобов’язані були приймати дуже активні дії для того, щоб стабілізувати українську економіку», - наголосив він.

  Водночас Арсеній Яценюк підкреслив, що є перші ознаки стабілізації економіки: «Уперше за два останні роки третій і четвертий квартал минулого року продемонстрували позитивну динаміку росту внутрішнього валового продукту. В третьому кварталі зростання було 0,5%, ріст економіки в четвертому кварталі становив 1,5%».

  Глава Уряду нагадав, що економічне зростання в поточному році прогнозувалося на рівні 2%, проте низка нових викликів, які з'явилися в світі, можуть відкоригувати прогнози.

  Арсеній Яценюк також підкреслив, що 2015 року Уряду вдалося скоротити дефіцит публічних фінансів в п’ять разів: «Якщо в 2014 році загальний обсяг дефіциту публічних фінансів становив більше 10% за методологією Міжнародного валютного фонду, то 2015 року нам вдалося скоротити дефіцит публічних фінансів в п’ять разів. Сьогодні ця цифра становить 2,1%».

  Завдяки спільній роботі Уряду та Парламенту, наголосив він, вдалося певним чином покращити бізнес-середовище в країні, зокрема за показником іноземних інвестицій: «У минулому році був притік іноземних інвестицій, як правило, виключно в банківський сектор. Але поки що ми не можемо зазначити, що іноземний інвестор прийшов в Україну, щоби розвивати економіку - надто багато викликів. Проте дерегуляція української економіки, яку ми  спільно провели, дала можливість піднятися Україні в світовому рейтингу Doing Business на 29 пунктів».