• In English
 • Геннадій Зубко: Доля інвестиційних проектів в областях вирішується не в кабінеті Віце-прем'єр-міністра, а на засіданні регіональної комісії
  опубліковано 16 лютого 2016 року о 09:25

  Про це Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко зазначив під час свого виступу на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

  15 лютого Геннадій Зубко звітував перед членами комітету щодо результатів роботи Мінрегіону у 2015 році. Користуючись нагодою, кожен бажаючий міг висловитися щодо діяльності Уряду в питаннях розвитку регіонів та напряму поставити запитання Віце-прем’єр-міністру. Народні депутати в цілому позитивно оцінили розпочату в Україні масштабну реформу децентралізації та одноголосно відзначили ефективну співпрацю відомства з профільним комітетом.

  «Завдяки якісній спільній роботі з депутатами, у 2015 році нам вдалося ухвалити більшість важливих законів, щоб почати змінювати радянську систему управління в нашій країні», - підтвердив Зубко. «Це не просто реформа передачі повноважень, це новий підхід до розвитку регіонів, коли місцева громада сама вирішує, як розпоряджатися бюджетними коштами. Завдання держави – не командувати з Києва, а допомагати, підтримуючи якісні проекти додатковим фінансуванням з Фонду регіонального розвитку, державних субвенцій або інвестицій Міжнародних фінансових організацій. І 159 новостворених територіальних громад доводять успішність цієї формули», - додав він. 

  Нагадаємо, що в рамках реформи децентралізації Уряд та держава передає частину повноважень, відповідальності та ресурсів органам місцевого самоврядування, щоб ті на місцях розставляли пріоритети у розвитку своїх територій.