• In English
 • Олексій Павленко: Створення сприятливих законодавчих умов стимулюватиме розвиток виноробної галузі
  опубліковано 15 лютого 2016 року о 16:04

  Зусилля Міністерства аграрної політики та продовольства спрямовані на те, щоб вітчизняні вина зайняли достойне місце на полицях магазинів Європи і світу. За оцінками експертів, в Україні налічується майже півтори тисячі господарств, що культивують виноград. Із них - лише понад 100 виробляють вино або виноматеріали легально. Про це зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своєму інтерв’ю газеті «Голос України».

  «Наявна в Україні система ліцензування робить економічно невигідним існування невеликих за обсягом виробництва господарств. Крім того, законодавча заборона на приватне виробництво ректифікованих виноградних та плодово-ягідних спиртів гальмує розвиток і фінансові надходження від такої діяльності. Відсутність сприятливих законодавчих умов стримує розвиток малого та середнього бізнесу, скорочує обсяги закладок нових виноградників і заганяє виноробну галузь у тінь», - зазначив Міністр.

  Олексій Павленко повідомив, що Міністерство пропонує скасувати оптове ліцензування для невеликих виноробів, які виробляють вино з власної сировини, та працює з іншими представниками ЦОВВ з питання щодо спрощення процедури видачі ліцензії на виробництво.

  Крім того, з метою дерегуляції Мінагрополітики ініціює внесення змін до Закону «Про виноград і виноградне вино». Зокрема, пропонується, що суб’єкт господарювання зможе самостійно затверджувати технологічні інструкції, нові марки виноробної продукції, гарантійні терміни.Також в разі підтримки ініціатив Міністерства, буде скасовано норми затвердження проектної документації на створення виноградних насаджень, а необхідність здійснення експертизи проектно-кошторисної документації визначатиметься самим виробником.

  Також Мінагрополітики підтримує ідею скасування річної плати за ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями, яка породила диспропорцію у конкуренції на ринку вина. За участі українських фахівців, громадських організацій та народних депутатів України  розроблено законопроект «Про внесення змін до Закону «Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

  «Міністерство спільно з профільними науковими організаціям працює над змінами до низки законодавчих актів, що регулюють ринок вина. Ми збираємося проводити презентаційні міжнародні заходи щодо диверсифікації ринків збуту у США, Китай, інші країни Азії. Крім того,ми ведемо переговори з Посольством Республіки Франція в Україні щодо законодавчої співпраці з фахівцями виноробної галузі цієї країни, результати якої полегшать життя усіх українських виноробів», - впевнений голова відомства.