• In English
 • Соціальний захист громадян - пріоритетне завдання Уряду
  опубліковано 15 лютого 2016 року о 12:04

  Наразі перед Україною постала необхідність розв’язання складного комплексу соціально-економічних проблем, однак для Уряду соціальний захист громадян залишається пріоритетним завданням.

  Щодо надання профілактичних соціальних послуг українцям, то наразі в країні санаторно-курортне лікування гарантоване найбільш уразливим категоріям громадян. Воно проводиться відповідно до бюджетних програм, а також за рахунок коштів Фонду соціального страхування застрахованих осіб.

  Зокрема, у Держбюджеті на 2016 рік на послуги із санаторно-курортного лікування дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, передбачені видатки Мінсоцполітики у розмірі 88 833,5 тис. гривень. Діти цьогоріч матимуть змогу оздоровитися в міжнародному дитячому центрі “Артек” та дитячому центрі “Молода Гвардія”. Крім того, на санаторно-курортне лікування ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про жертви нацистських переслідувань”, та інвалідів у бюджеті передбачені 94 026,6 тис. гривень.

  Варто зазначити, що минулого року за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у 2015 році було придбано 14,7 тис. путівок до реабілітаційних відділень 25 санаторно-курортних закладів на загальну суму близько 133 млн. грн. для лікування застрахованих осіб у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.

  Разом із тим у Мінсоцполітики наголошують, що ефективними засобами профілактики захворюваності працюючих громадян і членів їх сімей мають стати колективні договори вчинені між роботодавцем та найманим працівником. Статтею 7 Закону України “Про колективні договори та угоди” визначено можливість встановлювати взаємні зобов’язання сторін щодо забезпечення організації оздоровлення і відпочинку працівників. Крім того, після змін до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”, передбачено, що їх оздоровлення, у тому числі тих, чиї батьки працюють на підприємстві, установі, здійснюється за рахунок коштів останніх, а також профспілок, добровільних внесків, інших джерел.

  Наразі законодавство передбачає підвищення соціальної відповідальності бізнесу щодо профілактики тимчасової непрацездатності шляхом створення гідних умов праці, стимулювання здорового способу життя, розвитку фізкультури і спорту.