• In English
 • Звернення Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ з Афганістану
  опубліковано 15 лютого 2016 року о 09:01

  Дорогі українці!

  27 років тому радянська армія була виведена з Афганістану. Це була виснажлива і кровопролитна війна, яка забрала життя десятків тисяч військових і сотень тисяч цивільних людей.

  Солдати і офіцери, які повернулися з Афганістану, як ніхто, усвідомили справжню ціну життя і миру, війни і смерті. Люди, які пережили загибель своїх друзів, бачили горе та руйнування і жахи війни, найменше хотіли її повторення. Але через роки багатьом з них знову довелося взяти до рук зброю – вже для захисту власної Батьківщини, своєї свободи, гідності і самого життя. Вони стали взірцем для молодих воїнів, прикладом мужності та героїзму на полі бою. Навіки пам’ять воїнам-афганцям, що полягли смертю хоробрих на Сході України!

  В цей день, коли ми вшановуємо учасників цієї війни, ми ще раз проголошуємо, що українці прагнуть миру, знають йому ціну, готові його відстоювати. Ми не починали війн, не стріляли першими, не зазіхали на чужі землі, але до останнього подиху будемо боронити свою державу.

  Хай ніколи знову не прийде до нас війна. Мирного неба українським містам та селам. Спокою та добробуту кожній родині.  

  Слава Україні! 

  З повагою

         Прем’єр-міністр України

                             Арсеній ЯЦЕНЮК