• In English
 • Арсеній Яценюк: Судді, які мають будь-які корупційні звинувачення чи виносили неправосудні рішення, повинні покинути суддівський корпус назавжди
  опубліковано 14 лютого 2016 року о 19:44

  «Економіка може розвиватися, а країна може мати статус демократичної за однієї обставини – чесна, незалежна і некорумпована судова влада», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у «10 хвилинах» у неділю, 14 лютого.

  Він підкреслив, що в цьому вже зроблений перший крок – проголосовано відповідні зміни до Конституції України, які зараз потребують затвердження Парламентом в другому читанні.

  «Ці зміни означають те, що всі українські судді повинні пройти процес чесної переатестації. Ті судді, які мають будь-які корупційні звинувачення чи які виносили неправосудні рішення, повинні покинути суддівський корпус назавжди. А на їхнє місце повинні прийти чесні, молоді, фахові юристи, які в суддівських мантіях будуть судити іменем України і іменем справедливості», - підкреслив він.

  Для цього, наголосив Глава Уряду, до другого читання повинні бути внесені до Парламенту новий закон про судоустрій та статус суддів: «Таким чином нова українська судова система забезпечить захист прав і свобод людини і громадянина, захист бізнесу і підприємництва і забезпечить основу демократії – це чесний і справедливий суд».

  Він підкреслив, що основою європейського демократичного суспільства є і соціальна справедливість: «Ми вчасно платимо заробітні платні і пенсії. Минулого року ми підвищили їх на 13 і 19% відповідно. У цьому році ми підвищимо соціальні стандарти на 12%. Але нам необхідно створювати робочі місця і проводити пенсійну реформу».

  «Бідність і корупція – взаємопов'язані речі. Жорстка і безкомпромісна боротьба з корупцією на всіх щаблях державної влади – це спільне завдання Президента, Уряду, Парламенту і всього відповідального політичного класу країни», - наголосив Арсеній Яценюк.