• In English
 • Мінагрополітики спільно зі Світовим банком опрацьовує Стратегію відновлення зрошення на Півдні України, - заступник Міністра
  опубліковано 12 лютого 2016 року о 18:36

  Мінагрополітики спільно з експертами Світового банку опрацьовує Стратегію відновлення зрошення на півдні України, яка включає в себе розробку нормативно-правових актів з питань реформування сектору зрошення, в тому числі вирішення земельних питань, управління, модернізації зрошувальної та дренажної інфраструктури. Про це повідомила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова в програмі «На слуху»  на радіо «Ера.fm».

  За її словами, на виході даний проект буде мати техніко-економічне обґрунтування, яке дасть можливість залучити в систему зрошенняорієнтовно1,5млрд доларів США інвестицій протягом наступних двох років. «Сільськогосподарський виробник окупить витрати на полив через зростання урожайності, виручки від реалізації додаткової продукції. Термін окупності самого проекту буде визначений після опрацювання техніко-економічного обґрунтування, оскільки необхідно з’ясувати реальний стан іригаційних систем», - наголосила заступник Міністра.

  «Питання зрошення є одним із найбільш болючих на Півдні України. Під час робочої поїздки до Херсонської області ми відвідали Головний Каховський магістральний канал. Головна насосна станція Каховського каналу потребує додаткового обладнання. Розуміючи, що це буде мати економічний та соціальний ефект, ми працюємо над проектом відновлення систем зрошення на Півдні України. Вона охоплює 5 областей і спрямована на те, щоб відновити площі під поливам до 1 млн – 1 млн 100 тис. га», - повідомила Ковальова.

  За її словами, орієнтовно підготовчу роботу планується завершити наприкінці цього року. «На сьогодні Кабміном затверджений склад Координаційної ради з питань відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем під головуванням Міністра Олексія Павленка. Вона створена для забезпечення координації всіх необхідних ЦОВВ, громадських організацій, органів місцевої влади, науки. Тобто процес триває дуже активно. Ми сподіваємось, що зрошення - це та інфраструктурна частина, яка дасть змогу реалізувати потенціал сільського господарства на Півдні України», - підсумувала заступник Міністра.