• In English
 • У Рівненській області в електронному форматі доступні понад 338 тисяч поземельних книг
  опубліковано 12 лютого 2016 року о 09:45

  На сьогодні у Рівненській області у електронному форматі фактично відкрито дані про 68% від зареєстрованих у регіоні земельних ділянок – понад 338 тис. поземельних книг.

  Державні кадастрові реєстратори територіальних підрозділів Держгеокадастру Рівненщини за 2015 рік відкрили у електронному форматі 295 037 поземельних книг. З початку 2016 року вже опрацювали 43 674 поземельних книги, що становить 25 % від запланованого річного обсягу. Загалом в області необхідно створити цифрові поземельні книги ще на 174 224 земельні ділянки.

  Відкриття поземельних книг – одне з ключових завдань у сфері земельних відносин. Під час здійснення цієї операції проводиться аналіз повноти та достовірності відомостей про земельні ділянки, що переносяться з державного реєстру земель та інших кадастрів до бази ДЗК. Публічні дані про земельні ділянки надають доступ до реєстру власників земель та пришвидшують процес надання адміністративних послуг в он-лайн режимі.

  Довідково

  Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр» поземельна книга – це документ Державного земельного кадастру, що містить відомості про земельну ділянку: кадастровий номер; площу; місцезнаходження; склад угідь; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); нормативну грошову оцінку; інформацію про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; дані про бонітування ґрунтів тощо.