• In English
 • Харчування для українських бійців вперше постачатиме велика міжнародна компанія
  опубліковано 11 лютого 2016 року о 17:53

  Міністерство оборони України замовлятиме харчування для бійців у постачальника зі світовим ім’ям. Вже підписано договір між Міністерством оборони України та ТОВ «Метро Кеш енд Керрі» на постачання продуктів харчування згідно з каталогом для Західної військово-морської бази Військово-Морських Сил ЗС України в Одесі, де вже кілька місяців успішно триває експеримент із запровадження альтернативної системи харчування військовослужбовців.

  Про це сьогодні, 11 лютого, повідомила керівник проекту з реформування системи харчового забезпечення ЗС України Проектного офісу реформ Міноборони Діана Петреня під час брифінгу в Центральному будинку офіцерів ЗС України.

  «За попередніми результатами електронного редукціону, вартість набору продуктів на одного військовослужбовця Західної військово-морської бази на добу складатиме 42,39 грн., а на кораблі – 44,41 грн. при збереженні калорійності та асортименту за каталогом», – зазначила вона.

  За її словами, це суттєво заощаджує витрати на харчування, адже попередня вартість набору продуктів на одного військовослужбовця (до 31 грудня 2015 року) складала 57,24 грн. на базі та 59 грн. на кораблі. Водночас процедура постачання продуктів за каталогом до Національної академії сухопутних військ у Львові продовжується, вже є акцепт і підписання договору очікується на цьому тижні.

  «Наразі каталог складається із 248 позицій. Однак в ньому є два обмеження – калорійність та добова вартість. Відповідно не може виникнути ситуації, що військовий не отримає необхідну добову норму калорій. У 2016 році планується розширення зони дії харчового експерименту. Після прийняття відповідного рішення Кабінетом Міністрів України Міністерство оборони запровадить експериментальну систему харчування у деяких військових частинах в зоні АТО», – повідомила Діана Петреня.

  Водночас для військових у зоні АТО планується розширення каталогу. Вже відпрацьовано 100 додаткових позицій для польового набору. Калорійність також буде збільшено. Слід також зазначити, що в більшості країн НАТО харчування військовослужбовців у полі здійснюється шляхом видачі сухих пайків або за допомогою військових кухарів. У зоні АТО готуватимуть військові кухарі.

  Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов зазначив, що Міністерство оборони України є лідером за обсягом державних закупівель та економії державних коштів.