• In English
 • АМКУ налаштований на відкритий діалог з бізнесом
  опубліковано 11 лютого 2016 року о 17:35

  АМКУ налаштований на відкритий діалог з бізнесом. Підтвердженням цьому є участь представників Антимонопольного комітету України у І Всеукраїнському форумі «Ефективна дистрибуція та завоювання ринку: юридичні аспекти», що відбувся 11 лютого 2016 року у Києві.

  Захід проходив у форматі відкритих панельних дискусій за участю заступника Голови Антимонопольного комітету України – державного уповноваженого Ніни Сидоренко, державного уповноваженого Марії Процишен, представників Комітету, органів виконавчої влади, профільних асоціацій та громадськості.

  Метою Форуму було налагодження продуктивної співпраці між представниками органів влади та бізнесу для об’єднання спільних зусиль у вирішенні певних проблемних питань у системі дистрибуції.

  Ніна Сидоренко на конкретних прикладах розповіла про важливість існування проконкурентних критеріїв, якими повинен керуватися бізнес для налагодження правильної та ефективної конкурентної діяльності при побудові системи дистрибуції в Україні. «Кожній компанії слід дотримуватись певних проконкурентних критеріїв, які забезпечать існування налагодженої економічної конкуренції на ринках та сприятимуть дотриманню і виконанню норм законодавства», - підкреслила Ніна Сидоренко.

  Особливу увагу під час дискусій було приділено питанням вивчення аспектів міжнародного досвіду в напрямку дистрибуції та завоювання ринку з метою запровадження кращих зарубіжних практик у національній економіці, що має призвести до вдосконалення системи конкурентного врегулювання.

  Також учасниками заходу активно обговорювались питання щодо побудови ефективної системи дистрибуції, вертикальної інтеграції, ціноутворення, реклами, збору і обміну інформацією про ринок та важливості законодавчого регулювання і саморегулювання ринку.

  Від представників бізнесу лунало багато запитань, які стосувались невідповідності правил ведення економіки вимогам законодавства, оскільки вирішення ними проблем, що виникають на ринку, призводить до порушення законодавства про захист економічної конкуренції. У свою чергу представники Антимонопольного комітету надавали ґрунтовні та змістовні роз’яснення щодо вирішення вказаних питань, виходячи з норм законодавства та міжнародного досвіду.

  «Дотримання норм законодавства про захист економічної конкуренції у поєднанні зі саморегулюванням кожного ринку окремо забезпечить досягнення найкращих результатів як для розвитку економіки в цілому, так і для бізнесу зокрема», - зазначила у своєму виступі Марія Процишен.