• In English
 • Євроінтеграційні закони Уряду ухвалено Парламентом
  опубліковано 05 лютого 2016 року о 17:11

  Підготовлені Кабінетом Міністрів три законопроекти, які необхідні для лібералізації візового режиму між Україною та Європейським Союзом, підтримані Верховною Радою 4 лютого. Зокрема, внесені зміни до Кодексу адміністративного судочинства щодо розгляду судами позовів про примусове видворення або затримання з метою ідентифікації, а також забезпечення передачі іноземців та осіб без громадянства відповідно до міжнародних договорів про реадмісію.

  Вдосконалюється правове регулювання щодо строків розгляду позовних заяв територіальних органів/підрозділів Державної міграційної служби, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України про примусове видворення або щодо затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства. Закон дозволяє скоротити строки адміністративного провадження  у справах про примусове видворення та негайний розгляд таких справ судами.

  Так, вдосконалюються процедури документування осіб, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні. Зокрема, унормовано питання внесення правильних установчих даних. Приймати рішення про виправлення описок у разі їх виявлення матиме право Державна міграційна служба. Також строки видачі документів для біженців приведено у відповідність до чинного законодавства про ведення демографічного реєстру.

  Окрім цього, внесено зміни до Цивільного процесуального кодексу України з питань документування. Це дозволить забезпечити реалізацію прав громадян, які проживають в Автономній Республіці Крим, місті Севастополі та в окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областей щодо отримання свідоцтв про народження, про смерть у зв’язку з відсутністю належних медичних документів, передбачених законодавством України.