• In English
 • Олексій Павленко: Сьогодні один із найбільших споживачів української агропродукції - Європейський Союз
  опубліковано 05 лютого 2016 року о 13:32

  «З 1 січня 2016 року Російська Федерація в односторонньому порядку вийшла з режиму вільної торгівлі з Україною і ввела заборону на поставки деяких українських продовольчих товарів. У результаті такої політики Москви товарообіг аграрної продукції між Україною та РФ лише за минулий рік зменшився на майже 65% або більше 1 млрд. доларів порівняно з 2014 роком, і склав майже 575 млн. дол. США. Однак диверсифікація ринків завдяки розширенню географії експорту дозволила агросектору України безболісно перенести втрату ринку Росії», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час виступу у Верховній Раді.

  Він повідомив, що обсяг експорту української сільськогосподарської продукції до РФ зменшився на 68,4% (на 672 млн. дол. США) до рівня 310 млн. дол. США. Відтак частка Російської Федерації в загальному експорті України скоротилася з майже 6% в 2014 році до 2% в 2015 році.

  «Зменшення експорту відбулося майже по всіх товарних позиціях. Повністю припинилися експортні поставки молока згущеного, яєць, птиці, зернових злаків, насіння олійних культур (переважно соя та насіння соняшнику), кондитерських виробів з цукру, готових чи консервованих продуктів з риби та ракоподібних. До мінімального рівня скоротилися поставки масла тваринного, пива, соків», - наголосив Міністр.

  Водночас відбулося падіння імпорту товарів з Російської Федерації на 58% (на 366 млн. дол. США) до 264 млн. дол. США в порівнянні з обсягами за 12 місяців 2014 року.

  «Однак завдяки зусиллям Міністерства були створені всі необхідні передумови, щоб сільськогосподарська продукція з Російської Федерації заміщалася за рахунок товарів вітчизняного виробництва та товарами походженням з інших країн. І тепер одним з найбільших споживачів української агропродукції став Європейський Союз», - наголосив Міністр Олексій Павленко.