• In English
 • МІП: На опорних пунктах у зоні АТО продовжуватимуть встановлювати супутникові антени
  опубліковано 04 лютого 2016 року о 11:23

  За минулий рік у зоні АТО було встановлено 42 нових передавачі. Про це 3 лютого 2016 року під час прес-конференції у Краматорську розповів радник Міністра з питань функціонування телерадіомовлення Олександр Бригинець.

  «У рамках чергового етапу моніторингової місії Міністерства інформаційної політики України в зоні АТО ми відвідали чимало взводних і ротних опорних пунктів. Практично всюди, де керівники підрозділів дозволяють дивитися телевізор, українське телебачення є - ефірне чи супутникове. Але там, де ефірний сигнал нестійкий, для розширення українського мовлення, у минулому році ми встановили супутникові антени.  Однак, під час зміни локації, деякі українські підрозділи забирали антени з собою, залишивши опорні пункти без телебачення. На допомогу, за нашим закликом, прийшли волонтери. А в тих випадках, коли і ефірного мовлення немає, і встановлене нами обладнання зникло, і волонтери не виручили, МІП складає перелік таких місць та приймає рішення з відновлення мовлення в проблемних точках, під час засідання комісії», - поінформував під час брифінгу Олександр Бригинець.

  Радник розповів місцевим ЗМІ про плани щодо відновлення телевежі на Карачуні, що дуже цікавить місцевих жителів. «Якщо будуть сприятливими погодні умови, то роботи розпочнуться вже у березні і телевежу до кінця весни буде введено в дію», - сказав радник.

  Зазначимо, що перший етап моніторингової місії МІП у зоні АТО розпочався у лютому 2015 року. Тоді українського мовлення в зоні АТО майже не було. Під час другого етапу моніторингу, на лінії зіткнення, в підрозділи  було передано і встановлено майже 200 супутникових антен (Організаторами та ініціаторами придбання обладнання виступили: МІП, МОУ, КРРТ, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, волонтерські організації).

  Сьогодні інформаційна ситуація у зоні АТО принципово змінилася, адже за минулий рік було встановлено 42 нових передавачі, переважна частина яких була безкоштовно надана нашими західними партнерами. Зараз триває третій етап моніторингу, до якого залучені журналісти та громадські активісти.