• In English
 • АМКУ підтримує виконання договору про заснування енергетичного співтовариства
  опубліковано 27 січня 2016 року о 18:48

  25 січня 2016 року у м. Відні (Австрійська Республіка) у рамках співпраці з Європейським Союзом відбулась робоча зустріч між делегацією Антимонопольного комітету України, секретарем Енергетичного Співтовариства та австрійським конкурентним відомством.

  Участь у зазначеній зустрічі Першого заступника Голови Антимонопольного комітету – державного уповноваженого Марії Ніжнік була доцільною з огляду на актуальність питань енергетичної безпеки України, енергетичної незалежності, а також застосування прозорих, чесних та відкритих ринкових правил на енергетичному ринку.

  Під час обговорення Марія Ніжнік поінформувала присутніх про стан виконання, у межах компетенції Антимонопольного комітету України, зобов’язань, які мають бути реалізовані Україною в рамках Договору про заснування Енергетичного співтовариства.

  Також вона розповіла про реформування конкурентного законодавства та політики в Україні, зокрема, про ті кроки, які вже зроблено для повноцінного виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, і ознайомила з перспективами розвитку конкурентного права та політики в Україні.

  Учасники зустрічі дискутували про європейський досвід у сферах електроенергетики та газу, наголошували на можливості проведення навчання щодо моделювання розслідування в енергетичному секторі та вивченні ключових елементів дослідження енергетичного сектору спільно з Європейською комісією та державами-членами ЄС.

  «Вивчення досвіду країн-учасниць Договору про заснування Енергетичного співтовариства сприяє вдосконаленню конкурентної політики в Україні в енергетичній сфері», - зазначила Марія Ніжнік.