• In English
 • Міненерговугілля заздалегідь готується до проходження весняного паводку підприємствами ПЕК
  опубліковано 27 січня 2016 року о 17:35

  Відповідний План основних заходів щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2016 році підприємствами паливно-енергетичного комплексу затверджено 14 січня.

  План розроблено згідно з дорученням Кабінету Міністрів України з метою забезпечення готовності органів управління, сил і засобів Міненерговугілля до оперативного реагування при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій, пов‘язаних із пропуском льодоходу, повені та паводків у 2016 році.

  Серед основних завдань Плану - готовність об‘єктів ПЕК до дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій під час пропуску льодоходу, повені та паводків, координація дій на об‘єктах щодо запобігання надзвичайним ситуаціям, здійснення контролю за станом готовності органів управління, сил і засобів до оперативного реагування при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій.

  Відповідно до Плану підприємства до середини лютого мають розробити плани організаційних і практичних заходів щодо пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2016 році, визначити об’єкти, що можуть зазнати негативного впливу природних явищ, розробити заходи щодо забезпечення їх сталого функціонування під час пропуску льодоходу, повені та паводків, а  також створити оперативні штаби та оперативні (мобільні) групи для  керівництва роботами з пропуску льодоходу, повені та паводків.

  Згідно з Планом поставлено завдання перевірити стан гідроспоруд, водосховищ, ставків та об’єктів, які розташовані у зоні впливу шкідливої дії льодоходу, повені та паводків, та вжити заходів для забезпечення їх готовності до паводку, пропуску льодоходу та повені.

  Передбачено й низку заходів безпосередньо на період пропуску льодоходу, повені та паводків. Особливу увагу Міненерговугілля звертає на забезпечення сталого функціонування протипаводкових комплексів у басейнах річок Карпатського регіону і додержання режимів роботи водосховищ Дніпровського каскаду та в басейнах річок Дністер, Дунай, Південний Буг,  Сіверський Донець.

  До 15 лютого підприємства мають відзвітувати Міненерговугілля про виконання заходів і готовність об’єктів ПЕК до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2016 році.