• In English
 • Ігор Жданов: Ми повинні якнайширше відкрити двері Європейського Союзу для української молоді
  опубліковано 26 січня 2016 року о 13:42

  Виступаючи на ІХ Форумі Європа – Україна, який проходить у Лодзі (Польща) 24-26 січня, Міністр молоді та спорту Ігор Жданов вкотре наголосив на вирішальній ролі молоді у модернізації та європейській інтеграції України.

  «Ми повинні якнайширше відкрити двері Європейського Союзу для української молоді. Незважаючи на війну, економічні та інші труднощі - наша молодь залишається єврооптимістами. 49% української молоді віком від 14 до 35 років твердо переконані, що Україна має обов’язково вступити до Європейського Союзу. Такі дані отримані в рамках соцдослідження «Молодь України - 2015», яке Мінмолодьспорту разом із GFK провело за підтримки системи ООН», - про це Ігор Жданов заявив під час свого виступу на дискусійній панелі Форуму.

  Міністр наголосив, що це - колосальний ресурс для подальшої модернізації та успішної європейської інтеграції нашої країни, який необхідно спрямувати у правильне русло: «З такою молоддю та їхньою проєвропейською ментальністю, нам не повинно загрожувати повернення у минуле, під вплив Росії та «русского мира». І важливо не втратити, а примножувати цей потенціал».

  Він також зауважив, що одним із стратегічних завдань на шляху євроінтеграції для України має стати розвиток мобільності молоді, сприяння участі української молоді у європейських молодіжних програмах. З цією метою Мінмолодьспорту вже було розроблено та підписано Угоди про молодіжні обміни з Польщею та Литвою.

  Ігор Жданов подякував польським та литовським колегам за допомогу в налагодженні таких обмінів. Під час Форуму він закликав інші країни Євросоюзу долучитися до молодіжних обмінів, що є важливим для успіху європейської інтеграції, популяризації європейських цінностей, досвіду та стандартів життя в Україні.