• In English
 • У Києві розпочалося експертне засідання з питань участі України в Процесі планування та оцінки сил
  опубліковано 26 січня 2016 року о 12:41

  26 січня у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України розпочалося експертне засідання з питань участі України в Процесі планування та оцінки сил та обговорення пакета Цілей партнерства України з НАТО із залученням експертів Альянсу.

  Українську делегацію на заході очолює заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України полковник Сергій Масловський.

  Протягом наступних трьох днів триватиме робота щодо опрацьовування пакета Цілей партнерства України з НАТО, який є дуже важливим для держави, оскільки має за мету підвищення здатності Збройних Сил України та інших складових сектору безпеки й оборони України до відбиття зовнішньої агресії, загроза якої має довгостроковий характер.

  Розробка пакета Цілей партнерства тісно пов’язана з відпрацюванням концептуальних і програмних документів розвитку Збройних Сил та інших складових сил оборони України. Зокрема, це стосується проекту Стратегічного оборонного бюлетеня України, який розробляється з урахуванням національного досвіду оборонного планування, євроатлантичних принципів і стандартів, а також проекту Цілей партнерства України з НАТО, рекомендацій вітчизняних та іноземних експертів і радників з питань оборони.

  Реалізація Стратегічного оборонного бюлетеня здійснюватиметься шляхом розробки та виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України та відповідних програм розвитку інших складових сил оборони, а також низки державних цільових оборонних програм (зокрема, щодо розвитку озброєння та військової техніки), окремих проектів у сфері оборони.

  Оновлений пакет Цілей партнерства охоплює найважливіші аспекти реформування сил оборони та враховує основні напрями і завдання воєнної реформи, а також можливості НАТО щодо їх підтримки. Крім того, пакет Цілей партнерства має стати системним інструментом впровадження стандартів НАТО у всі сфери діяльності Міністерства оброни України, Збройних Сил України та інших складових сил оборони.

  Водночас з опрацюванням нового пакета Цілей партнерства було розпочато роботу з Оцінки участі України в ППОС. Виходячи зі змін, що відбулися протягом другого півріччя минулого року, цей документ також зазнав значних уточнень.