• In English
 • Павло Хобзей: Усі професійно-технічні заклади працюють у звичному режимі
  опубліковано 25 січня 2016 року о 19:48

  Усі професійно-технічні заклади працюють у звичному режимі. Про це під час брифінгу 25 січня 2016 року повідомив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

  Заступник Міністра проінформував, що відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» із 795 професійно-технічних навчальних закладів державної форми власності, що підпорядковані МОН (крім ПТНЗ міста Києва), з 1 січня цього року фінансуватимуться з бюджетів міст обласного значення (412 закладів) та з обласних бюджетів (311 закладів), а також фінансуватимуться Міністерством освіти і науки – 72 ПТНЗ (навчальні центри при кримінально-виконавчих установах закритого типу).

  Під час брифінгу заступник Міністра зауважив, що така система фінансування започаткована у 2016 році і МОН робить все необхідне для того, щоб питання харчування, комунальних послуг, питання з виплатою студентам стипендій і зарплат викладачам були вирішені в повному обсязі. 

  Таку систему впроваджено в рамках децентралізації вперше, вона має об’єктивні труднощі та потребує певного часу для налагодження, до вирішення яких долучилось керівництво держави та відповідні органи влади. Як повідомив Павло Хобзей, 15 січня під головуванням Віце-прем’єра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулась селекторна нарада з головами обласних державних адміністрацій, під час якої було поставлено завдання взяти під контроль вирішення питання по заборгованості стосовно заробітної плати. 22 січня 2016 року відбулось засідання міжвідомчої групи Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів, Мінекономрозивтку, Мінрегіону та Мінінфраструктури з метою опрацювання питань, пов’язаних з реалізацією положень статті 27 Закону України «Про державний бюджет на 2016 рік» щодо передачі в комунальну власність та забезпечення фінансування професійно-технічних навчальних закладів. За результатами обговорення обласними та Київською міською державними адміністраціями здійснюватимуться заходи стосовно: розроблення та затвердження планів заходів щодо забезпечення фінансування професійно-технічних навчальних закладів; передачі з державної у комунальну власність відповідних професійно-технічних навчальних закладів; розроблення регіональних планів розвитку професійно-технічної освіти на 2016-2018 роки з урахуванням необхідності модернізації мережі професійно-технічних навчальних закладів, їх укрупнення, здійснення підготовки та перепідготовки робітничих кадрів відповідно до потреб регіону.

  «Наразі усі професійно-технічні заклади працюють у звичному режимі і найближчим часом усі питання з їх забезпеченням будуть вирішені», - підсумував Павло Хобзей.