• In English
 • НКЦПФР пропонує спростити процедуру скасування реєстрації випусків акцій
  опубліковано 20 січня 2016 року о 14:03

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на засіданні, яке відбулося 19 січня 2016 року, схвалила зміни до Порядку скасування реєстрації випусків акцій.

  Запропоновані зміни удосконалюють діючий Порядок скасування реєстрації випусків акцій та допоможуть актуалізувати дані про зареєстровані випуски акцій.

  Зокрема, Комісією пропонується скоротити перелік документів, що надаються регулятору у випадках зупинення чи відновлення обігу акцій, а також скасування реєстрації випуску акцій, та спростити порядок скасування реєстрації випусків акцій на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (ЄДР).

  «У разі отримання з органів статистики відомостей про припинення акціонерного товариства шляхом його ліквідації, Комісія зможе скасувати реєстрацію випуску акцій даного товариства лише на основі підтвердження з Єдиного державного реєстру. Налагодження оперативного обміну інформацією з ЄДР дозволить нам додатково перевірити та у разі необхідності привести у актуальний стан відомості про зареєстровані випуски акцій», – зазначила директор департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів Комісії Алла Папаіка.

  За її словами, запропоновані зміни спростять процедуру реорганізації для тих акціонерних товариств, які не зможуть виконувати вимоги законодавства, що удосконалюються Комісією в рамках гармонізації з законодавством ЄС.

  Порядок скасування реєстрації випусків акцій приводиться у відповідність до Закону України від 07.04.2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів», який набирає чинності з 01.05.2016 року.

  Проект змін до Положення оприлюднено на офіційному веб-сайті НКЦПФР для ознайомлення з ним учасників ринку і надання протягом 30 днів своїх пропозицій та зауважень.