• In English
 • Мінагрополітики планує залучити інвестиції у сільгоспмашинобудування, - Олексій Павленко
  опубліковано 20 січня 2016 року о 13:46

  Вітчизняний агросектор має хороші перспективи для збільшення виробництва, а відтак - зміцнення позицій на світових ринках. Однак вразливим місцем українського АПК досі залишається технічний парк. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

  «Лише через брак сучасної збиральної техніки, щорічно українські аграрії залишають у полі більше 6 млн. тонн зернових - а це, не мало не багато, 10 частина всього врожаю. Питання забезпечення сільгосптехнікою назріло давно, адже наразі наявний парк в Україні - це 50 тис. одиниць техніки, з яких 72% - техніка старша за 16 років», - зазначив Міністр.

  За його словами, у 2016 році Мінагрополітики планує зосередитися на трьох основних завданнях, реалізація яких має докорінно змінити ситуацію:

  - удосконалити програму фінансового лізингу техніки та збільшити обсяги фінансування, паралельно удосконалюючи митно-тарифні регулювання розвитку галузі шляхом відміни сплати ввізного мита на ввезення комплектувальних виробів та машинокомплектів для виробництва в Україні високопродуктивної техніки, а також на сучасне технологічне обладнання для забезпечення модернізації виробничої бази заводів;

  - внести зміни до Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу» в частині встановлення, що вітчизняна техніка - це техніка, яка виготовляється в Україні діючими підприємствами-резидентами України, у тому числі спільними з іноземними партнерами та на нових виробництвах, створених із залученням інвестицій;

  - розробити та втілити у життя інвестиційні проекти з налагодження виробництва високопродуктивних зернозбиральних комбайнів, тракторів та іншої інноваційної сільськогосподарської техніки і обладнання.

   «Сподіваюся, що парламентарі дадуть зелене світло нашій ініціативі, яка допоможе реалізувати нові проекти в Україні таким світовим гігантам сучасної сільськогосподарської техніки як Deere&Company, Claas, Case та ін. Мова йде про інвестиції як у заводи, так і у технології. А це - значний поштовх для розвитку всього агропромислового сектору країни», - додав Міністр Олексій Павленко.