• In English
 • На Дніпропетровщині відшкодували близько 10 мільйонів гривень втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв
  опубліковано 20 січня 2016 року о 11:03

  Землевпорядники Дніпропетровщини у 2015 році нарахували 9,99 млн. грн. відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв. Кошти суб’єкти господарювання перерахували до бюджетів адміністративно-територіальних одиниць області. Загалом упродовж минулого року сплачено 13,13 млн. грн. відшкодувань (з урахуванням виплат за минулі періоди). Лише у грудні до бюджетів Дніпропетровської області надійшло 1,841 млн. гривень.

  Фінансовий ресурс планують спрямувати на розвиток земельних фондів регіону. Частину коштів використають на інвентаризацію земель, проведення нормативної грошової оцінки, поліпшення сільсько- та лісогосподарських угідь та заходи з охорони земель.

  Кошти, що вже надійшли до бюджетів, частково використані на інвентаризацію – 2,63 млн. грн. та проведення нормативної грошової оцінки землі – 23,9 тис. гривень.

  На сьогодні на спеціальних рахунках місцевих рад накопичені надходження від відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв становлять 64,65 млн. гривень.

  Довідково

  Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.