• In English
 • Україна прагне розширювати співпрацю з Японією в агросекторі, - Олексій Павленко
  опубліковано 18 січня 2016 року о 15:43

  «Україна має перспективи поглибити торговельне-економічне співробітництво з Японією в агросекторі. З огляду на значну ємність та високу платоспроможність Японії, потенціал її ринку є високим, передусім для виробників сільськогосподарської та харчової продукції. Оскільки Японія на 60% залежить від імпорту для забезпечення своїх продовольчих потреб, зокрема, щодо базових зернових культур», - заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час зустрічі з Хіромічі Матсушімою, заступником Міністра з питань міжнародних відносин Міністерства сільського, лісового й водного господарств Японії. Переговори відбулися в рамках Глобального форуму з продовольства та сільського господарства у Берліні.

  За словами Олексія Павленка, за 11 місяців 2015 року товарообіг сільськогосподарською продукцією між Україною та Японією склав $148,8 млн., що майже на $70 млн. більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема, частка експорту збільшилася у 2 рази та склала $147,2 млн. В українському експорті в Японію домінують зернові злаки ($96 млн.) та тютюн і вироби з нього ($49 млн.). У незначній кількості поставляються залишки та відходи харчової промисловості ($376 тис), сири та йогурти ($299 тис), мед ($138 тис) та насіння олійних культур ($177 тис).

  Водночас імпорт з Японії скоротився на 64% і склав $1, 6 млн. Японський імпорт до України формується, переважним чином, з різних інших харчових продуктів ($852 тис.), ефірних олій ($468 тис.), спирту ($84 тис.), мила ($79 тис), риби, ракоподібних і молюсків ($50 тис.).

  Міністр також зазначив, що важливим напрямом двосторонньої співпраці є залучення японських інвестицій в економіку України. Важливим поштовхом для розвитку українсько-японської інвестиційної співпраці стало підписання Угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій між Україною та Японією 5 лютого 2015 р.

  «Варто розглянути можливість реалізації проектів співпраці у сфері вдосконалення українських аграрних господарств шляхом розвитку кооперативів та їхньої матеріально-технічної бази, у т.ч. логістики, елеваторного господарства та експортних терміналів за рахунок залучення японських технологій, досвіду, інвестицій та з перспективою збільшення експорту аграрної продукції до Японії», - наголосив голова аграрного відомства.