• In English
 • Олексій Павленко: Україна надійний партнер та один із гарантів світової продовольчої безпеки
  опубліковано 18 січня 2016 року о 09:49

  За результатами проведення Глобального форуму з продовольства і сільського господарства 2016 у Берліні на тему «Як нагодувати наші міста? – Аграрний сектор та сільські території в еру урбанізації» було озвучене спільне комюніке, що стало основним заключним документом Форуму.

  У спільній заяві міністри закликали до створення політичної, економічної та соціальної основи для розвитку продуктивного і стійкого сільського господарства, до створення ефективного та надійного ланцюга виробництва та збуту продукції, а також до забезпечення умов для динамічного розвитку сільських територій.

  «Україна повністю підтримує фінальне комюніке Форуму. Ми готові скористатися положеннями комюніке для проведення послідовної національної політики у галузі сільського господарства», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час виступу на 8-му Саміті Міністрів сільського господарства, який проводився в рамках Глобального форуму.

  Він повідомив, що питання забезпечення їжею українських міст розглядається сьогодні у двох аспектах - 1) розвиток аграрного сектору і переробної промисловості та 2) розвиток інфраструктури для забезпечення фізичної доступності міських жителів до продуктів харчування.

  У ході виступу Олексій Павленко також наголосив, що головним пріоритетом сучасної української національної політики є активна інтеграція у світовий ринок продовольства. Вітчизняний агросектор не лише пропонує значну кількість харчової продукції, але має хороші перспективи для збільшення агровиробництва.

  «Україна є надійним світовим виробником аграрної продукції та продуктів харчування. Ми не тільки виробляємо достатню кількість харчової продукції для власних потреб, але й експортуємо значну її частину на світовий ринок. В останні роки Україна зарекомендувала себе як надійний партнер та один із гарантів світової продовольчої безпеки», - наголосив Міністр Олексій Павленко.