• In English
 • Олексій Павленко: Підтримка фермерських господарств - основний напрям українсько-литовського співробітництва
  опубліковано 15 січня 2016 року о 16:47

  Українсько-литовське співробітництво у сфері АПК має позитивну динаміку й конструктивний розвиток, про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час зустрічі з Міністром сільського господарства Литовської Республіки Вірджинією Балтрайтієне.

  Зустріч відбулася у рамках виставки «Зелений тиждень - 2016» у Берліні. Міністри обговорили стан та перспективи двосторонньої співпраці в аграрній сфері між країнами. Олексій Павленко зазначив, що українсько-литовське співробітництво здійснюється на підставі Плану дій щодо зміцнення співробітництва між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством сільського господарства Литовської Республіки на 2014-2016 рр.

  «У рамках виконання зазначеного Плану дій триває реалізація двостороннього проекту «Розвиток потенціалу в галузі аграрної політики в Україні», що здійснюється спільно Міністерством аграрної політики та продовольства України та Національним платіжним агентством Литовської Республіки, за підтримки Міністерства закордонних справ Литовської Республіки», - додав Олексій Павленко. Основними напрямами українсько-литовського співробітництва в аграрному секторі згідно з Планом дій є: євроінтеграція; тваринництво підтримка сімейних фермерських господарств; ветеринарна медицина і фітосанітарія; рибна галузь; наука та освіта.

  Олексій Павленко наголосив: «Протягом 2015 року відбувся комплексний аналіз литовського досвіду щодо надання державної підтримки виробникам сільськогосподарської продукції та розвитку підприємницьких ініціатив у сільській місцевості. Цей досвід становить особливий інтерес у контексті реформування Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, як це передбачено нормами законопроекту «Про державну підтримку сільського господарства» у новій редакції».

  Досвід Литовської Республіки використовуватиметься для створення в Україні оптимальної системи адміністрування державної підтримки аграрної сфери та сільського розвитку, гармонізованої з відповідними вимогами ЄС. Розробка принципово нових напрямів та заходів фінансової підтримки сприятиме розвитку сільської економіки відповідно до положень Концепції розвитку сільських територій.

  У контексті імплементації Угоди про асоціацію, актуальними залишаються наступні напрями співпраці: обмін інформацією та передача литовського досвіду щодо вимог до харчової продукції, стандартам якості та безпеки; проведення круглих столів та навчальних семінарів для українських фахівців з питань гармонізації національного законодавства та імплементації норм права ЄС у сфері безпеки продуктів харчування, запозичення литовського досвіду у сфері органічного виробництва.