• In English
 • Олексій Павленко: Україна та Єгипет мають значний потенціал для розширення співпраці в агросекторі
  опубліковано 15 січня 2016 року о 09:50

  «Україна високо цінує традиційно добрі взаємини з Єгиптом. Єгипет залишається для нас важливим і перспективним торговельно-економічним партнером», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час зустрічі з Міністром сільського господарства та рекультивації земель Арабської Республіки Єгипет Ісамом Османом Фаідом в рамках Глобального форуму з продовольства та сільського господарства у Берліні.

  За словами Олексія Павленка, за 11 місяців 2015 року обсяг торгівлі сільськогосподарською продукцією між Україною та Єгиптом склав 941,9 млн. дол. Зокрема, частка експорту дорівнює  908,2 млн. дол., імпорту – 33,8 млн. дол.

  Найбільше Україна експортує до Єгипту зернових (682 млн. дол.), олії (74,5 млн. дол.), тютюну і виробів з нього (62,3 млн. дол.) та насіння олійних культур (32,4 млн. дол.). Водночас головними позиціями імпорту є плоди, горіхи і цедра (31 млн. дол. США) та овочі, рослини і коренеплоди – (0,5 млн. дол.).

  Міністр також зауважив, що у 2015 році Україні вдалося розпочати експорт масла тваринного (4,3 млн. дол.) до Єгипту. Крім того, за минулий рік у 8 разів збільшився експорт живих тварин (13,4 млн. дол.) і майже удвічі - тютюну (62,3 млн. дол.).

  «Україна та Єгипет мають значний потенціал для розширення співпраці як у торговельній сфері, так і в галузі виробничої кооперації. Україна готова налагоджувати регулярні поставки сільськогосподарської продукції. Насамперед, ідеться про зернові, продукцію тваринництва, рослинну олію, кондитерські вироби та молочну продукцію. Для активізації двостороннього співробітництва сподіваємося у найближчій перспективі провести чергове засідання Міжурядової Спільної комісії з економічного та науково-технічного співробітництва між Україною та Арабською Республікою Єгипет», - наголосив Олексій Павленко.