• In English
 • Олексій Павленко: Канадські виробники постачатимуть свою продукцію до України
  опубліковано 13 січня 2016 року о 17:51

  «За результатами проведеного фахівцями Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України аудиту канадських підприємств-виробників м’яса свинини та яловичини, у вересні поточного року 15 підприємств отримали право постачати свою продукцію на територію України. В тому числі три підприємства з виробництва яловичини та 12 з виробництва свинини», -  зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

  З переліком зазначених підприємств можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Держветфітослужби vet.gov.ua (розділ “Проінспектовані підприємства”).

  Україна дозволила експорт свинини будь-якого канадського федерально-зареєстрованого підприємства, який відповідає критеріям сертифікації. Після успішної інспекції у вересні 2015 року кількість підприємств, які мають право експорту в Україну, досягла 27.

  Наразі триває процес узгодження та підписання двостороннього додатку до сертифікату, яким буде встановлено умови визнання еквівалентності систем контролю за безпечністю харчових продуктів в Канаді та Україні. Дана процедура надасть можливість канадській стороні сертифікувати свої підприємства для експорту м’яса свинини та яловичини до України без проведення українськими інспекторами аудиту кожного підприємства.

  Разом з тим Україна відповідно до міжнародного законодавства залишає за собою право на проведення вибіркових аудитів підприємств-імпортерів.