• In English
 • Теплокомуненерго мають перераховувати вартість опалення для населення, - Мінрегіон
  опубліковано 13 січня 2016 року о 17:12

  Мінрегіон проведе селекторну нараду для роз’яснення теплокомуненерго, яким чином вони мають перераховувати вартість централізованого опалення, в залежності від температури повітря та температури теплоносія. Відповідне доручення Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України отримало під час засідання Уряду у середу.

  «Є конкретна методика, відповідно до якого часу повинен бути здійснений перерахунок платіжок за опалення, відповідно до середньомісячної температури повітря. Ця методика доведена до комунальних підприємств», - нагадав Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

  «Ми проведемо таку селекторну нараду і ще раз зазначимо в який термін громадяни мають отримати перерахунок по платіжках», - підкреслив урядовець.

  Геннадій Зубко запропонував провести цю нараду спільно із Міністерством енергетики та вугільної промисловості України. «Сьогодні облгази також надсилають платіжки із завищеною вартістю за свої послуги», - зауважив він.

  Нагадаємо, що нарахування щомісячної плати за використання централізованого опалення повинно враховувати зміни температурного режиму. Відповідне рішення про внесення змін до постанови №630 було ухвалено Кабінетом Міністрів України.

  Такий механізм нарахування тарифу дозволить уникнути переплат за спожите тепло наприкінці кожного місяця. А населення буде платити за те, що реально спожито, а не за те, що нараховане тепловиками.

  «Мінрегіон не впливає на тарифи, він встановлює правила. А за конкретні цифри у платіжках відповідає незалежний регулятор, НКРЕКП, та комунальні підприємства. Наше завдання – усіляко допомогти їм», - додав Геннадій Зубко.

  За розрахунками Мінрегіону та оцінками експертів, економія коштів для населення, що використовує централізоване опалення,  може скласти 20%.