• In English
 • У Мінсоцполітики обговорили стан і перспективи протидії торгівлі людьми на 2016 рік
  опубліковано 13 січня 2016 року о 14:37

  Заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Сергій Устименко обговорив з головою представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) Манфредом Профазі і представниками Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні питання співпраці у протидії торгівлі людьми.

  Зустріч відбулася в рамках підготовки звіту про стан протидії торгівлі людьми за 2015 рік.

  Фахівці Мінсоцполітики повідомили, що у 2015 році було проведено низку ефективних заходів щодо більш активної і повної ідентифікації жертв торгівлі людьми. Зокрема, пройшли навчання 3 927 фахівців, які працюватимуть з жертвами торгівлі людьми на місцевому рівні.

  За співпраці Міністерства соціальної політики, інших органів центральної і місцевої влади та неурядових організацій відбулися інформаційно-просвітницькі акції, вживалися заходи щодо посилення взаємодії всіх суб’єктів, задіяних у протидії работоргівлі.

  Комплекс цих заходів призвів до зростання числа осіб, які звернулися до української влади з питання отримання статусу жертви торгівлі „живим товаром”.

  Окремо учасники розмови торкнулися практики роботи вибудуваної в Україні системи запобігання прецедентам торгівлі людьми у процесі усиновлення українських дітей іноземними громадянами.

  Представники МОМ і Посольства США запевнили у подальшій підтримці відповідних кроків української влади.