• In English
 • Стенограма вступної частини засідання Кабінету Міністрів України від 13 січня 2016 року
  опубліковано 13 січня 2016 року о 13:56

  ЯЦЕНЮК А.П. – Доброго дня, шановні представники ЗМІ, шановні колеги!

  Розпочнемо сьогоднішнє засідання зі звернення і прохання до Міністра охорони здоров'я проінформувати народ України про ситуацію з вірусними захворюваннями, що МОЗ робить, яка ситуація зараз в областях, які в нас є виклики на найближче майбутнє.

   

  КВІТАШВІЛІ О. – Я хочу всех заверить, что ситуация не так страшна, как передается в СМИ. Мы не достигли порога эпидемии, это обыкновенный сезон гриппа. Последняя неделя прошлого года и первые недели января – это всегда каждый год пик гриппового сезона.

  Что я хочу сказать? Сегодня по количеству обращений в больницах, это количество, которое не меняется по сравнению с прошлым годом. Но я хочу подчеркнуть очень важную деталь – есть группы риска, которые вообще во время эпидемии гриппа в особенности нуждаются в лечении: это дети до 5 лет, дети до 2 лет, это люди за 65 лет, люди с хроническими заболеваниями, с сердечной недостаточностью и беременные.

  Я вас всех прошу не лечиться дома и сразу, если повышается температура, если симптомы гриппа обращаться к врачам. Препараты, которые есть по стране, "Тамифлю", который все знают, они работают только в первые 48 часов. Самолечением заниматься нельзя. Надо, чтобы доктор прописал и сам сказал, как это делается.

  К сожалению, было 25 летальных случаев, 23 из них люди обращались в больницу на 6-7 день, был случай – на 14 день. Так что если у человека температура больше 38-39, сразу надо обращаться к врачам, тем более людям, которые находятся в группе риска. Так что не надо паниковать, просто надо больше за собой ухаживать, обращаться к врачам. МОЗ проводит абсолютно все работы, которые нужны по поликлиникам, мы будем изучать все летальные случаи, будем собирать штаммы (уже это делается) на типы вируса. Но чтобы все знали, Н1N1, который был по всей Европе, по всему миру в прошлом году, он никуда не исчез, он так и есть. И вообще вирусы гриппа мутируются каждый год, это не летальное заболевание, конечно, если правильно себя вести.

  Так что прошу всех быть более бдительными и обращаться к врачам в поликлиники и больницы.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Епідемічний поріг перебільшено?

   

  КВІТАШВІЛІ О. – Нет, он не превышен по всей стране абсолютно.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Тобто по всій країні поки що ситуація така, що не перевищений епідемічний поріг?

   

  КВІТАШВІЛІ О. – Абсолютно. Единственное, что можно сказать, что по сравнению, например, с прошлой неделей, на 3,2% выросло количество заболеваний.

  Так что пока я не хочу, чтобы они паниковали, я хочу, чтобы они просто были намного бдительнее. Как всегда, во время сезона гриппа.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Що треба зробити? Вам треба провести селектор. Треба змусити всіх керівників облздороввідділів і міськздороввідділів вийти на прес-конференції й повторити те саме, що щойно Ви сказали.

  Тобто до людей треба довести конкретну інформацію про те, що дома не можна займатися самолікуванням, про те, що тільки підвищилася температура, викликайте лікаря, і про те, що у вас є на складах необхідні препарати, і “Таміфлю” діє тільки протягом 48-ми годин, а не 480-ти, після того, коли почалися захворювання.

   

  КВІТАШВІЛІ О. – Да, все есть. Главное, чтобы эти лекарства врачи выписывали, а не сами люди покупали в аптеках и сами лечились. Это очень важно, потому что это серьезные препараты, и они должны правильно приниматься.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Будь ласка, протягом 48-ми годин широка інформаційна кампанія з задіянням всіх облздороввідділів і міськздороввідділів з тією метою, щоб люди почули реальну ситуацію в кожному своєму місці. Тобто змусити їх, щоб вони доповіли конкретну статистику по кожному місту і по кожній області. І ще раз пройшлися по всіх заходах, які людина повинна виконувати з тією метою, щоб не захворіти і щоб не привести до складних наслідків.

   

  КВІТАШВІЛІ О. – Будет сделано.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Дякую.

  Друге питання, яке я хотів би сьогодні обговорити, – це стосується наших так званих торговельних стосунків з північним сусідом.

  Міністерство інфраструктури і Укрзалізниця проводять засідання в Баку з тією метою, що на цьому тижні ми очікуємо, що пройде перший експериментальний поїзд по маршруту: Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан, який фактично дасть можливість українській економіці знайти альтернативний шлях постачання товарів на ті ринки, які були завжди українські, але в зв'язку з російським транзитним і торговельним ембарго нам зараз вкрай складно доставляти ці товари.

  Зараз відбувається зустріч в Баку. І тому я прошу Міністра інфраструктури після завершення наших переговорів проінформувати. І, Андрію, я так розумію, Ви на п’ятницю плануєте?

   

  ПИВОВАРСЬКИЙ А.М. – Так, у п’ятницю я буду в Іллічівську запускати цей експериментальний потяг, який відпрацює весь повністю логістичний ланцюг по даному “шовковому шляху”. Який не просто дасть доступ українським товарам за альтернативним шляхом до тих ринків, де ми історично були дуже сильними, а й створить новий шлях між Азією та Західною Європою.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – По транзиту – з Прем’єр-міністрами Казахстану і Азербайджану я мав розмову. Наше завдання – мати єдиний наскрізний тариф, завантажити максимально цей потяг. Таким чином, якщо ми його завантажимо, то собівартість транспортування українських товарів буде суттєво нижчою. Після підписання відповідних угод я прошу тоді, якщо нам вдасться, в п`ятницю запускаємо перший експериментальний потяг і далі активно працюємо з нашими партнерами з тим, щоб фактично побудувати альтернативний шлях постачання українських товарів.

  Друге по торговельному ембарго по Російській Федерації – я доручаю Мінекономрозвитку переглянути список і розширити список товарів, які повинні потрапити під контрзаходи української сторони з метою захисту українського внутрішнього ринку від економічної агресії Російської Федерації.

  Також зараз ми проводимо активні консультації і перемовини з нашими європейськими партнерами з приводу того, яким чином забезпечити наші двосторонні стосунки у зв`язку з тим, що відповідно до Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом Україна і Євросоюз повинні чітко дотримуватися всіх вимог, правил і стандартів Світової торгівельної організації, в тому числі і в питанні транзиту.

  Ми очікуємо на продовження наших технічних консультацій з нашими європейськими партнерами і Україна підготувала відповідне меню, з яким ми звертаємося до наших європейських друзів, як допомогти нам пройти доволі цей складний економічний етап після того, коли Росія вкотре порушила двосторонні та багатосторонні угоди в частині економічної кооперації між Україною і Російською Федерацією, що в принципі легко очікувалося.

  Тому ми сподіваємося на продуктивний діалог з нашими європейськими партнерами з приводу того, як ми разом будемо виходити з цієї непростої ситуації.

  Третє, що стосується енергетичного ринку, – я прошу Міністра енергетики та вугільної промисловості разом з Антимонопольним комітетом України, дорогі друзі, ціна на нафту вже зараз на рівні 30 дол., а заправки поки що стоять на тих самих цінових параметрах, на яких стояли місяць тому. Будь ласка, зустріч: Ви, Антимонопольний комітет  і основні оператори ринку – це не є адміністративний тиск. Йдеться виключно про економічні передумови зменшення вартості нафтопродуктів на автозаправних станціях. Якщо ціна на нафту склала на рівні 30 дол., будь ласка, рахуємо дуже просто: плац, ПДВ, транспорт, акцизи і таким чином вже сьогодні ми бачимо, що є можливість для певного зменшення цін на нафтопродукти на автозаправних станціях, підкреслюю виключно ринковими методами. Тут немає ніякого адміністративного тиску. Чим менша ціна на нафту, тим менше ціна на «пістолеті».

  Тому я прошу Вас провести сьогодні-завтра зустрічі з операторами ринку, з Антимонопольним комітетом, і Антимонопольному комітету окремо видати доручення, яке, на жаль, не виконується протягом останніх двох місяців, щоб разом з операторами ринку напрацювати формулу ціноутворення на нафтопродукти в залежності від того, яка ціна на нафту на світових ринках. Таким чином, чим нижча ціна на світовому ринку, тим нижча ціна буде на автозаправних станціях і навпаки.

  Це повинна бути публічна прозора формула і публічний підхід. Поки що Антимонопольний комітет України протягом вже 3-х практично місяців не спромігся це зробити. Я сподіваюся, що вони знайдуть механізми. Обговоріть це з ними на зустрічі, яка у Вас запланована.

  І останнє – те, що стосується тарифу по теплокомуненерго. Геннадію Григоровичу, постанову, яку Ви тоді запропонували, – це постанова № 630, яка прив'язує фактично формування тарифу до зовнішньої температури. Будь ласка, проведіть селектори по всіх теплокомуненерго і поясніть їм те, що газ треба економити, а рахунки треба виставляти тільки за те, за що громадяни країни отримали безпосередньо тепло в своїх квартирах.

   

  ЗУБКО Г.Г. – Є конкретна методика, згідно якого часу повинен бути здійснений перерахунок за середньомісячну температуру, і ця методика доведена до комунальних підприємств. Селектор ми проведемо і ще раз зазначимо, в який термін громадяни повинні отримати перерахунок по цих платіжках.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Будь ласка, так само їм всім «накрутіть хвіст», тому що постанови Уряду є, їх тепер треба виконувати та зробити те саме і по всіх областях. Звернутися до керівників областей, провести широку інформаційну кампанію, на яких підставах здійснюється перерахунок і яким чином постанова № 630 повинна працювати, тому що підприємства теплокомуненерго повинні чітко усвідомити, що вони не зможуть перекладати свої витрати в кишені громадян країни. Для цього і приймалася постанова.

   

  ЗУБКО Г.Г. – Я думаю, що тут потрібно ще додати облгази, які сьогодні направляють платіжки за завищеною взагалі вартістю своїх послуг, тому що вони не відповідають тим лічильникам, і ми могли б спільно провести цю нараду – по облгазах, по ТКЕ і по напрямку...

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Підтримую. Давайте, тоді, Геннадію Григоровичу, Ви, Міненерго, облгази. А Мін'юсту я дав доручення перевірити рішення Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг з приводу того, що мені вже принесли платіжки, які не відповідають чинному закону, де підприємствам облгази виставляють додаткові витрати на транспортування природного газу, які не були передбачені чинним законодавством.

  Будь ласка, перевірити і показати мені, які правові підстави прийняття НКРЕКП такого рішення.

  Дякую представникам засобів масової інформації!

   

  АВАКОВ А.Б. – Я прошу вас, я звертаюся до свого колеги В. Демчишина, щоб ми відреагували на виступи, які є у нас в пресі зараз відносно рішень, які були прийняті наприкінці минулого року відносно протекціоністських дій на адресу компанії "Запоріжтрансформатор", коли були змінені на 2 млрд. грн. умови на користь компанії Григоришина.

  Я не знаю, чи тут все правда, чи є деякі перебільшення, але вважаю, що так, як це виглядає, то це, можливо, злочин. Я прошу колегу, щоб ми на це звернули увагу, а Прем’єр-міністр дав доручення, тому що це може бути скандал.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – В пресі тільки що опублікували інформацію про те, що компанія "Укренерго" відмовилася здійснювати авансові платежі по трансформаторах, і що, начебто, це на руку російському "недоолігарху" Григоришину – власнику "Запорізького трансформатору".

   

  ДЕМЧИШИН В.В. – Я обов`язково перевірю. На даний момент по моїй інформації, тендер не було проведено в повній мірі, тобто відбулася подача технічних завдань, технічних умов, а цінові пропозиції поки що не розглядалися. Десь під кінець, в 20-х числах січня повинна була пройти друга фаза. Тому говорити про будь-які зміни цінові – я просто не розумію, за рахунок чого…

   

  АВАКОВ А.Б. – Беручи до уваги, що в "Укренерго" у нас там головує людина, яка має відношення до пана Григоришина, це виглядає дуже гидко. Я прошу перевірити.

   

  ДЕМЧИШИН В.В. – Обов`язково перевірю і доповім на наступному…

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Міністерству енергетики перевірити. Арсене Борисовичу, у Вас залишилася підслідність по цих статтях?

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Попрацюйте також, я даю доручення Державній фіскальній службі перевірити і Міністерству внутрішніх справ Національній поліції. Я так розумію, що російські олігархи вирішили поправити своє становище за рахунок українського бюджету.

  Якщо є факт – порушити кримінальне провадження за фактом.

  Дякуємо представникам ЗМІ!