• In English
 • Міністерство розробляє стратегію з відновлення та розвитку зрошення в Україні, - Олексій Павленко
  опубліковано 12 січня 2016 року о 16:32

  «Забезпечення продовольчої безпеки України та зміцнення лідерських позицій у світі можливі лише за умов використання зрошуваних земель як зони гарантованого, масштабного виробництва агропродукції. Щоб мати чіткий план дій з відновлення водопостачання на сільськогосподарські землі, Міністерство розробляє стратегію з відновлення та розвитку зрошення», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час виступу на нараді з питання відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем на меліорованих землях.

  Для розроблення стратегії Міністерством за домовленістю із Світовим банком створена Координаційна рада та 5 робочих груп за участі всіх зацікавлених сторін. Проект Концептуальних принципів реформування галузі меліорації земель має бути готовий у лютому 2016-го. Не пізніше березня планується його подати на затвердження КМУ.

  «Наявність затвердженої Стратегії стане основою підготовки угоди зі Світовим банком щодо його участі у фінансуванні відповідних робіт. Ми розраховуємо, що фінансування і відновлення зрошення розпочнеться у 2016-2017 році, а до 2020 року вдасться відновити поливи на площі 500-550 тис га. Це дозволить довести загальні площі зрошення (без Криму) до 1 млн. га», - повідомив Міністр.

  Він наголосив, що за експертними оцінками на цей проект має бути залучено 1,5-2 млрд. доларів інвестицій. Відновлення зрошення на площі 500-550 тис. дозволить додатково виробляти сільськогосподарську продукцію на 15 млрд. грн. щороку.

  «Ми вже здійснили ряд заходів для відновлення зрошуваних земель і розвитку інженерної інфраструктури. Зокрема збільшено строк оренди земельних ділянок (не менше 7 років) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства і особистого селянського господарства та заборонено приватизацію об'єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем та земель, на яких ці об'єкти розташовані. В подальшому ми будемо продовжувати обраний курс на відновлення сільськогосподарської інфраструктури», - запевнив Олексій Павленко.