• In English
 • Мінрегіон обрав прототип ЦНАП, які створять у всіх громадах, - Геннадій Зубко
  опубліковано 12 січня 2016 року о 13:26

  Мінрегіон відібрав найкращі проекти створення Центру надання адміністративних послуг в об’єднаних територіальних громадах. Вони стануть прототипом для ЦНАПів по всій Україні. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час навчального семінару з питань утворення центрів надання адміністративних послуг в об’єднаних територіальних громадах . Захід проводиться спільно з Проектом німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України».

  Як пояснив Геннадій Зубко, обрані проекти ЦНАП мають оптимальні параметри і можуть стати типовим проектом для інших громад. Єдиний центр дозволить громадянам за кілька годин отримати необхідний документ, довідку чи зареєструвати бізнес. За його словами, це наближає послуги до людей і робить їх життя більш комфортним.

  «Це крок до знищення неефективної бюрократичної машини дозволів та реєстрації, яка всі ці роки лише заважала нормальному розвитку економіки», - наголосив Урядовець.

  Геннадій Зубко нагадав, що реформа децентралізації, яку впроваджує Мінрегіон, означає передачу повноважень на місця. «Видача посвідчень про народження дитини, паспортів, реєстрація шлюбів, видача ліцензій чи реєстрація бізнесу, дозволи на будівництво чи оренда землі – все це відтепер повноваження місцевої влади. Однак держава вимагає якості надання послуг, і буде контролювати це», - наголосив він.

  «Надання адміністративних послуг це додаткові кошти, якими наповнюватимуться місцеві бюджети», - підкреслив Геннадій Зубко.

  Віце-прем’єр-міністр України запевнив, що навіть ті громади, що не пройшли до другого туру конкурсу, отримають необхідну консультаційну, експертну, методичну та іншу підтримку щодо організації діяльності ЦНАПів.

  Нагадаємо, що 5 січня 2016 року відбувся перший етап конкурсного відбору, який пройшли 28 об’єднаних територіальних громад для створення в них центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Конкурсна комісія оцінювала заявки за 15 показниками, об’єднаними в три групи: чітке бачення майбутнього ЦНАП, зручне приміщення ЦНАП, якість підготовки заявки. 

  До другого туру оцінювання вийшли Апостолівська міська ОТГ,  Балтська ОТГ, Берестівська сільська ОТГ, Великокучурівська сільська ОТГ, Гостомельська ОТГ, Дунаєвецька міська ОТГ,Єрківська селищна ОТГ, Золотниківська сільська ОТГ, Калинівська міська ОТГ, Кіптівська ОТГ, Кочубеївська сільська ОТГ, Краснолиманська міська ОТГ, Ляшківська ОТГ, Маловисківська міська ОТГ, Меджибізька селищна ОТГ, Миляцька сільська ОТГ, Новострілищанська ОТГ, Новоушицька селищна ОТГ, Омельницька ОТГ, Пирятинська міська ОТГ, Підволочиська ОТГ, Полонська міська ОТГ, Скалатська міська ОТГ, Старобогородчанська ОТГ, Тячівська міська ОТГ, Устилузька міська ОТГ, Червоненська селищна ОТГ, Шумська міська ОТГ .

  На участь у конкурсі заявки подали 103 громади. З них 6 заявок – громади, які на момент подачі не мали статусу об’єднаної територіальної громади.

  Нагадаємо, що Мінрегіон є ключовим міністерством, яке впроваджує реформу децентралізації в країні.