• In English
 • Олексій Павленко: Функціонування дорадчих служб спрямоване на практичну допомогу сільгосппідприємцям
  опубліковано 12 січня 2016 року о 12:56

  «Розвиток кооперативного руху на селі відкриває широкі можливості для доступу до фінансових ресурсів дрібними і середніми товаровиробниками та є дієвим механізмом підвищення їхньої конкурентоспроможності. З метою формування державної політики з розвитку кооперування малих виробників сільськогосподарської продукції Україна вивчає досвід провідних держав із зазначеного питання. Зокрема, у листопаді 2015 року було проведено зустріч з представниками канадських проектів технічної допомоги та підписано протокол про наміри в частині розробки рекомендацій щодо внесення змін до кооперативного законодавства України», - повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

  Він зазначив, що для інформаційно-просвітницького сприяння розвитку сільськогосподарської кооперації та активізації підприємницьких ініціатив сільського населення Міністерством спільно з соціальними партнерами та міжнародними донорами ініційовано започаткування проведення регіональних тренінгів для всіх бажаючих долучитись до розвитку малого і середнього підприємництва на селі.

  Проведення зазначених заходів відбувається з активним залученням сільськогосподарських дорадчих служб.

  «Дорадчі служби є складовими інфраструктури ринку інформаційно-консультативних послуг у сільському господарстві. Їх функціонування спрямоване як на навчання, так і на практичну допомогу сільськогосподарським підприємцям», - наголосив Міністр.

  На сьогодні до Реєстру сільськогосподарських дорадників та експертів-дорадників внесено 712 професійних сільськогосподарських дорадників, а також 796 експертів-дорадників. Всі вони об’єднані у Всеукраїнську громадську організацію «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» (НАСДСУ).

  «З метою вивчення законодавства, практики світового, зокрема європейського, дорадництва Мінагрополітики спільно з НАСДСУ активно проводиться робота щодо організації та проведення семінарів, конференцій, круглих столів за участю представників Міністерства, аграрної науки та освіти, громадських об’єднань АПК, сільськогосподарських товаровиробників, сільськогосподарських дорадників та експертів-дорадників», - зауважив Олексій Павленко.