• In English
 • Олексій Павленко: Україна зацікавлена у співробітництві з Казахстаном в агросекторі
  опубліковано 11 січня 2016 року о 12:00

  «Казахстан є одним із найбільших партнерів України серед країн СНД. Наші держави мають багаторічні торговельні відносини та тісні економічні зв’язки, тому партнерство з Казахстаном у сфері сільського господарства залишається важливим напрямом діяльності Мінагрополітики. Ми зацікавлені у  розширенні торговельної співпраці та обміні досвідом в агросекторі з метою підвищення ефективності торговельно-економічного співробітництва», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

  За словами Міністра, за 11 місяців 2015 року товарообіг між Україною та Казахстаном склав 233 млн. дол. При цьому частка експорту дорівнює 224 млн. дол., імпорту - $9 млн. дол.

  Найбільше українські агровиробники експортують в Казахстан вироби із зерна і хлібних злаків (82 млн. дол.), какао-боби, продукти з нього та шоколад (27 млн. дол.), кондвироби (18 млн. дол.), м’ясо та субпродукти (20,6 млн. дол.), сири і йогурти (14 млн. дол.). Також експортуються у значній кількості спирт (8 млн. дол.), цукор (7 млн. дол.), маргарин (7 млн. дол.), продукти переробки овочів і плодів (6,6 млн. дол.), молоко згущене (6 млн. дол.) і мило (5,5 млн. дол.).

  Імпортуємо з Казахстану тютюн і вироби з нього (6,6 млн. дол.), рибу, ракоподібних і молюсків (955 тис. дол.), какао-боби продукти з нього, шоколад (940 тис. дол.), жири і масло тваринного походження (111 тис. дол.), а також продукти борошномельно-круп’яної промисловості (106 тис. дол.).

  «Хороші перспективи співпраці з Республікою Казахстан мають підприємства цукрової галузі. Зокрема, експорт цукру за 11 місяців 2015 року виріс майже в 4 рази у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року. Також спостерігається збільшення експорту зернових, виробів із зерна, кондвиробів, какао-бобів, олії. Водночас українські виробники зацікавлені в розширенні співробітництва з Казахстаном в молочній галузі. Нагадаю, що наприкінці червня 2015 вдалося узгодити зняття тимчасових обмежень на ввезення на територію Казахстану молочної та м'ясної продукції 8-ми українських виробників. З кінця вересня обмеження на експорт до Казахстану зняті ще з 6 компаній», - додав Олексій Павленко.