• In English
 • Олексій Павленко: Дотримання стандартів якості та виробництва - умова ефективного функціонування ЗВТ з ЄС
  опубліковано 05 січня 2016 року о 14:51

  Протягом першого року дії ЗВТ лише невелика частина  мит буде скасована з боку України, тому вітчизняні підприємці матимуть час, аби адаптуватися до нових умов та переорієнтувати виробництво. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко у своїй публікації в інтернет-виданні «Сегодня.ua».

  За його словами, Європейський Союз – великий та перспективний ринок для агросектору України, який налічує близько півмільярда споживачів. Тому лібералізація тарифного режиму відкриває велике поле можливостей для вітчизняних виробників. Але водночас доступ до європейського ринку висуває до них нові вимоги та правила, без дотримання яких досягти успіху буде неможливо. В першу чергу мова йде про стандарти якості продукції та умови виробництва.

  Щоб краще орієнтуватися у нових вимогах технічного, санітарного та фітосанітарного спрямування, Європейською комісією було створено спеціальний онлайн-сервіс Export Help desk. Кожен, хто має намір побачити свій товар на полицях європейських супермаркетів у майбутньому, повинен ознайомитися з цими вимогами та деталями умов експорту до ЄС.

  Міністр наголосив, що для отримання дозволу на експорт продукції до ЄС, сільгоспвиробник має привести свій товар у відповідність до стандартів якості та безпечності, підтверджених сертифікатами європейського зразка.

  «На даному етапі Україна отримала дозвіл на експорт до ЄС більшості з основних позицій продукції тваринного походження, серед яких: м’ясо птиці, риба, м’ясопродукти, яйця та мед. Буквально на минулому тижні Єврокомісія затвердила перелік 10 вітчизняних підприємств, яким дозволено експортувати молоко та молочні продукти до Європи. Це означає, що якісь нашої продукції аналогічна європейській», - додав Олексій Павленко.