• In English
 • Землевпорядники Рівненщини встановили межі 1025 населених пунктів
  опубліковано 04 січня 2016 року о 12:25

  У Рівненській області налічується 1026 населених пунктів. Із загальної кількості поселень 11 – міста, 16 – селища міського типу та 999 – села. На сьогодні встановлені межі 1025 населених пунктах регіону та розроблена необхідна документація із землеустрою.

  Районні ради Рівненщини прийняли рішення про зміну меж 12 сільських населених пунктів на території Березнівського, Володимирецького, Зарічненського, Рівненського та Сарненського районів. Також, встановили межі с. Шкарів Гощанського району.

  Тривають роботи по зміні меж м. Кузнецовськ та 31 сільського населеного пункту у Здолбунівському (3 поселення) та Сарненському (4 поселення) районах області. Органи влади виступили з ініціативою зміни меж міст Березне, Корець та Здолбунів та встановлення меж с. Гранітне Сарненського району.

  Визначення територіальних меж населених пунктів необхідне для створення цілісного життєвого середовища територіальної громади. Розмежування забезпечує ефективне використання земельних ресурсів, збереження природних ландшафтів та історико-культурних цінностей.

  Довідково

  Відповідно до Земельного кодексу України межі району, села, селища, міста, району у місті встановлюються і змінюються за проектами землеустрою, які розробляються відповідно до техніко-економічного обґрунтування їх розвитку, генеральних планів населених пунктів.

  Межі адміністративно-територіальних одиниць посвідчуються державним актом України.