• In English
 • Арсеній Яценюк: Євроінтеграція - це не тільки спільна економіка і вільний перетин наших кордонів. Це спільна ментальність
  опубліковано 03 січня 2016 року о 18:30

  «Європейська інтеграція – це не тільки спільна економіка, це не тільки вільний перетин наших кордонів. Європейська інтеграція в першу чергу – це спільна ментальність, спільна свідомість, спільна культура і спільна освіта», - підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у «10 хвилинах» у неділю, 3 січня.

   Глава Уряду підкреслив, що минулого року Європейська комісія «чітко засвідчила, що Україна виконала всі критерії для запровадження безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом»: «Ми очікуємо на фінальне рішення ЄС щодо надання безвізового режиму для громадян України, тому що ми є учасниками одного великого європейського простору. Ми поділяємо ті самі цінності. Ми поділяємо ті самі принципи. Ми поважаємо права і свободи людини і громадянина. Ми керуємось виключно принципом верховенства права».

   Арсеній Яценюк нагадав, що впроваджено низку програм із ЄС, в тому числі для українських науковців, культурного середовища, програми доступу до європейських ресурсів: «Це програма «Креативна Європа» та програма «Горизонт-2020», де українські митці та науковці можуть отримати з Європейського Союзу фінансові ресурси для розвитку своїх галузей, для розвитку кожної свідомої української особистості».

  Найкращий взірець європейської інтеграції для України, на переконання Глави Уряду,  – «це сусідня і братня Польща»: «14 років Польща проводила складні реформи. Такі самі реформи, як ми провели за останніх 22 місяці. І внаслідок цих реформ Польща не просто стала членом Європейського Союзу, а одним із найсильніших членів ЄС з розвинутою економікою».

  «Це наш шлях. І ми пройдемо цей шлях», - підкреслив він.

  «Ще дуже багато роботи попереду. Складної, але правильної роботи, для того, щоб Україна стала членом Європейського Союзу. Для того, щоби наші громадяни почували себе як гідні члени великої європейської сім'ї. І це наша спільна робота. Спільна робота кожного громадянина країни. Спільна робота Уряду і Парламенту. Спільна робота всієї української нації, яка є європейською нацією. Тому що Україна – це Європа», - наголосив Арсеній Яценюк.