• In English
 • За час роботи Військово-цивільного координаційного штабу медичної допомоги прийнято 82 рішення щодо проблемних питань медзабезпечення
  опубліковано 30 грудня 2015 року о 16:03

  Зокрема, йдеться про оптимізацію системи забезпечення препаратами крові в зоні АТО та їх екстреного поповнення, організацію стоматологічної допомоги мобілізованим на полігонах та в зоні АТО, підвищення якості військово-лікарської комісії, надання медичної допомоги військовослужбовцям та цивільному населенню в зоні АТО. Так, серед досягнень – підготовка медичних кадрів для силових відомств та навчання домедичній допомозі, надання висококваліфікованої та високоспеціалізованої медичної допомоги учасникам АТО та заходи щодо їх психологічної та медичної реабілітації.

  Про це йшлося сьогодні, 30 грудня, під час брифінгу щодо результатів діяльності Військово-цивільного координаційного штабу медичної допомоги з травня по грудень 2015 року, який відбувся у Національному інформаційному агентстві України Укрінформ. У заході взяли участь голова Військово-цивільного координаційного штабу медичної допомоги – заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв та голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

  Відкриваючи захід, Юрій Гусєв нагадав, що створення Військово-цивільного координаційного штабу медичної допомоги відбулося на підставі спільного наказу Міністерства оборони, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки та Національної академії наук України.

  «Головним завданням Штабу є координація діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влад, пов’язаної з функціонуванням державної системи надання медичної допомоги військовослужбовцям, працівникам правоохоронних органів, цивільному населенню в зоні проведення АТО та на територіях, де введено воєнний стан», – зазначив Юрій Гусєв.

  Так, Штаб веде реєстр поранених військовослужбовців та представників інших силових структур в районі проведення АТО, відповідно до якого за період проведення АТО поранення отримали 7429 військовослужбовців Збройних Сил України. Також Штаб має інформацію щодо сил та засобів медичної служби в зоні АТО, де додатково розгорнуто 4 госпіталі, 12 бригад підсилення цивільних лікарень військовими лікарями, мобілізаційних карт всіх лікувальних закладів в районі проведення АТО, резервних бригад, ліжкового фонду, евакуаційного транспорту тощо.

  За словами голови комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець, проведено 7 засідань Штабу, де було прийнято 82 рішення стосовно проблемних питань медзабезпечення та координації сил і засобів військової та цивільної медицини та суміжних галузей.

  «Було проведено аналіз потреб та резервів препаратів крові в зоні АТО, розроблено та впроваджено механізми екстреного поповнення втрат, зокрема, укладено угоду з Укрзалізницею про безоплатну та швидкісну їх доставку до зони АТО. Створено резерви препаратів крові тривалого зберігання в обсязі плюс 30 відсотків до щоденної розрахункової потреби», – повідомила Ольга Богомолець.

  Також голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я повідомила про реалізацію партнерського проекту санації спільно з Асоціацією стоматологів України та Центральною стоматологічною поліклінікою МО України, завдяки якому створено 14 стоматологічних кабінетів на полігонах в зоні АТО, просановано понад 10 тисяч військовослужбовців, діють пересувні стоматологічні кабінети в зоні АТО. Окрім іншого, серед досягнень Штабу – підвищення якості роботи військово-лікарської комісії. Зокрема, за допомогою благодійних організацій організовано тестування на вірусні гепатити.

  Також Ольга Богомолець повідомила, що розроблено проект постанови Кабміну про утворення тимчасових функціональних об’єднань закладів здоров’я,  що передбачає розгортання госпітальних баз на фондах цивільних лікарень на реалізацію ізраїльсько-швейцарської системи медичного захисту населення.

  « Під контролем Штабу перебуває процес лікування учасників АТО за кордоном. 19 країн нам у цьому допомагають, причому власним коштом. Найбільшу кількість хворих бере на себе Німеччина та Литва, – повідомила Ольга Богомолець. Вона додала, що на сьогодні лікування за кордоном пройшли понад 270 військовослужбовців, медичну реабілітацію в санаторіях Міноборони – 1989 військовослужбовців, у реабілітаційних відділеннях госпіталів – 4890, в госпіталях ветеранів війни – 4700».

  На завершення заходу Юрій Гусєв та Ольга Богомолець подякували усім медичним працівникам та волонтерам, які щодня рятують життя українських бійців, незважаючи на жодні перепони та небезпеки.