• In English
 • Інформація щодо можливого ускладнення транзитних перевезень українських товарів через територію Російської Федерації в треті країни з 1 січня 2016 року
  опубліковано 30 грудня 2015 року о 14:35

  В рамках змін у торговельно-економічних відносинах між Україною та Російською Федерацією, очікуваних з 1 січня 2016 року, інформуємо про загрозу запровадження Російською Федерацією обмежень на транзит через її територію товарів походженням з України до третіх країн (Азербайджану, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, Китаю та інших).

  Очікується, що Російською Федерацією будуть вжиті особливі заходи контролю за транзитними перевезеннями територією Російської Федерації до третіх країн тих українських товарів, які з 1 січня 2016 року будуть заборонені для імпорту до Російської Федерації (перелік товарів - http://issuu.com/tradedefence/docs/ban).

  Крім цього, Російська Федерація наполягає на зменшенні обсягів квот як на двосторонні перевезення, так і на транзитні перевезення в рамках Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про міжнародне автомобільне сполучення.

  Запровадження Російською Федерацією обмежень щодо транзиту товарів походженням з України є економічно та юридично необґрунтованим та очікувано призведе до штучного погіршення умов торгівлі України з третіми країнами, зокрема Центральної Азії.

  Просимо врахувати зазначену інформацію при плануванні поставок товарів походженням з України транзитом через територію Російської Федерації в треті країни.