• In English
 • Олексій Павленко: Аграрії очікують на міжнародну технічну допомогу у 2016 році
  опубліковано 30 грудня 2015 року о 13:04

  «Наступного року очікуємо на отримання міжнародної технічної допомоги від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та низки відомств європейських країн. Успішний досвід реформування АПК та ознайомлення з передовими досягненнями в галузі - ось, що нам потрібно для удосконалення існуючих відносин», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своїй публікації на порталі «РБК-Україна».

  Зокрема, технічна допомога USAID передбачає підтримку кооперативного руху на селі, підтримку малого і середнього бізнесу, розвиток ринкової інфраструктури, доступ до фінансування та розвиток меліоративних систем. Програма допомоги розрахована на 5 років, протягом яких буде виділено до 30 млн. дол. на розвиток аграрної галузі.

  «Вже цього року, завдяки технічній допомозі від Норвегії та Естонії, у сфері рибного господарства нам вдалося запустити проект «Рибний патруль». 15 грудня у Києві стартував набір до патруля. У середині лютого відповідний конкурс розпочнеться у Чернігові, Черкасах, Полтаві, Запоріжжі, Миколаєві, Херсоні, Одесі, в регіоні Чорного та Азовського морів. В 2016 році плануємо запустити проект по всій Україні», - зауважив Міністр.

  За його словами, в 2016 році запрацює також електронна система моніторингу та звітності промислового рибальства, напрацювання якої надасть Україні норвезька сторона. Економічний ефект від впровадження нововведень за даними експертів складе 100 млн. грн. щороку.

  «Агросектор залишається найбільш динамічною та перспективною галуззю української економіки. Розуміючи, наскільки є важливим процвітання аграрної галузі для усієї економіки України, ми не збираємося збавляти обертів роботи над реформуванням агросектору, розширенням міжнародної співпраці, залученням інвестицій до сільського господарства України», - наголосив Олексій Павленко.