• In English
  • Арсеній Яценюк: Наша нова рентна політика дасть можливість в десятилітній перспективі вийти на ринок по експорту природного газу
    опубліковано 29 грудня 2015 року о 20:17

    «Сподіваюся, що наша нова рентна політика дасть можливість взагалі в десятилітній перспективі, щоб Україна не тільки не імпортувала газ, але й вийшла на ринок по експорту природного газу», - заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 29 грудня, під час прес-конференції за підсумками 2015 року.

    Він назвав серйозним кроком зміну рентної політики, «щоби збільшити обсяг видобутку власного газу».  «Вкотре зазначу, що наша мета - це Україна повинна стати енергетично незалежною протягом десяти років. Я сподіваюсь про те, що наша нова рентна політика дасть можливість взагалі в десятилітній перспективі, щоб Україна не тільки не імпортовувала газ, але й вийшла на ринок по експорту природного газу».

    Він зазначив, що метою зменшення рентних ставок було, в першу чергу, залучення приватних чесних і прозорих інвестицій для збільшення обсягу видобутку природного газу. «Внутрішня ціна на газ безпосередньо по формулі прив’язана до зовнішніх цін. І в тому випадку, якщо ціни на зовнішніх ринках будуть іти вниз, це буде відповідно впливати на внутрішню ціну, і навпаки», - додав він.